Urodzinowa Gala TV Republika. Wyjątkowa nagroda dla ministra Czarnka. „Nigdy nie marzyłem, żeby tak zaszczytną nagrodę otrzymać”

Portal tvrepublika.pl 25-05-2023, 20:35
Artykuł
Telewizja Republika

Podczas urodzinowej gali Telewizji Republika, wręczone zostały wyjątkowe nagrody. Jedna z nich, w kategorii "Polityka" została przyznana ministrowi edukacji i nauki - prof. Przemysławowi Czarnkowi. Jak sam przyznał, dekadę temu miał mało czasu na oglądanie telewizji, ale... na Republikę zerkał z przyjemnością! To niezwykle miłe słowa uznania pod adresem naszej redakcji. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko serdecznie podziękować!

Wręczająca nagrodę red. Katarzyna Gójska podkreśliła, że kapituła, zastanawiając się, kto powinien dostać nagrodę w Telewizji Republika, postanowiła nawiązać do jednego z programów: "Kulisy manipulacji", który prowadzi razem z Piotrem Lisiewiczem. - "Zajmujemy się ujawnianiem, odsłanianiem tego, w jaki sposób działają w Polsce mechanizmy mające zmanipulować opinię publiczną. Mamy wrażenie, że wybraliśmy laureata, który też się tym zajmuje", powiedziała.

Jak przypomniała red. Gójska - "Pan prof. Czarnek wyrywa wszystkie elementy postkomunistyczne z polskiej nauki i edukacji".

Laureat nagrody, minister Czarnek, odbierając nagrodę, wspomniał o swojej rodzinie oraz o początkach naszej stacji. 

"Kiedy zaczynaliście, ja byłem prawnikiem, konstytucjonalistą, miałem mało czasu na oglądanie telewizji, ale Telewizję Republika podglądałem. Nie marzyłem, żeby tak zaszczytną nagrodę otrzymać", dodał. "Ta nagroda jest niezasłużona, bo za przyjemność nie powinno się dostawać nagrody. Wielką przyjemnością jest służyć Ojczyźnie i narodowi takiemu, jakim wy jesteście".

Prof. Czarnek wskazywał również na dumę z przynależności do PiS, a Jarosława Kaczyńskiego nazwał "politykiem XXI wieku". Miłe słowa pojawiły się również pod adresem premiera Mateusza Morawieckiego.

"Trzeba powiedzieć za Józefem Piłsudskim, że niepodległość i Ojczyzna to dar niezwykle kosztowny. A za bł. kard. Stefanem Wyszyńskim i św. Janem Pawłem II i za ich wstawiennictwem możemy się modlić, żebyśmy nigdy nie dożyli czasów, w których Ojczyzna nas nie będzie kosztować, bo jak takie będą, to znaczy, że jej już nie ma. A ona musi być! Wielka, piękna, niepodległa, silna Polska dla znakomitego narodu przyszłych pokoleń. I o to musimy walczyć również w tym październiku (...) Walczmy tego października, tej jesieni o Polskę wielką, dumną, niepodległą, która będzie nas kosztowała", powiedział minister.

"Bo Polska - tak, panie Janie - musi być Polską", zakończył, patrząc na Jana Pietrzaka i nawiązując do jego utworu.

Źródło: Telewizja Republika, Michał Kowalczyk/niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy