Uprowadzony przez terrorystów ksiądz przetrzymywany w budynku SBU

Artykuł
TWITTER@CHRISTOPHERJM

Uprowadzony przez prorosyjskich terrorystów katolicki ksiądz polskiego pochodzenia Wiktor Wąsowicz przetrzymywany jest w budynku Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w Gorłówce w obwodzie donieckim na wschodzie kraju.

Wąsowicz przekazał tę informację SMS-em przesłanym księdzu Mikołajowi Pileckiemu z parafii w Doniecku.

–Napisał krótko: jestem w budynku SBU. To wszystko – powiedział Pilecki. Wyjaśnił, że SBU w Gorłówce opanowane jest przez terrorystów.

Duchowny poinformował, że wciąż prowadzone są rozmowy o uwolnieniu Wąsowicza.

– Dziś do budynku SBU udają się nasi parafianie. Chcą bezpośrednich rozmów o wypuszczeniu księdza na wolność – przekazał Pilecki.

Ksiądz Wąsowicz został uprowadzony w poniedziałek, gdy jechał z Doniecka do swojej parafii w zajętej przez separatystów Gorłówce. Rebelianci zatrzymali go na jednym z ich drogowych punktów kontrolnych.

39-letni ksiądz Wąsowicz urodził się w rodzinie polskiej w okolicach Żytomierza. Ukończył seminarium duchowne w Gródku Podolskim, a wyświęcono go w Mariupolu w obwodzie donieckim. W ostatnim czasie sprawuje funkcję dziekana obwodu donieckiego i jest proboszczem w Gorłówce.

W maju w Doniecku separatyści uprowadzili innego księdza rzymskokatolickiego, obywatela Polski, Pawła Witka. Został uwolniony po negocjacjach, prowadzonych wspólnie przez polską dyplomację i władze kościelne.

Źródło: pap, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy