Ukraińska milicja tłumaczy się z brutalnej pacyfikacji: Demonstranci przeszkadzali w ustawieniu choinki

Artykuł
Milicjanci brutalnie biją pałkami demonstrantów na Majdanie Niepodległości
Youtube

Ukraińska milicja podała, że podczas akcji przeciwko zwolennikom integracji europejskiej w Kijowie zatrzymała za "chuligaństwo" 35 osób, po czym ich zwolniła. Wiec zlikwidowano, gdyż jego uczestnicy przeszkadzali służbom komunalnym w przygotowaniach do świąt.

Rozpędzona przez milicję w sobotę nad ranem demonstracja odbywała się na Majdanie (placu) Niepodległości w Kijowie, gdzie władze miejskie na początku protestów zaczęły ustawiać noworoczną choinkę. Na plac kilka razy próbowano też wjechać samochodami ciężarowymi, które – jak tłumaczono – miały wwieźć tam sprzęt do montażu lodowiska.

- Milicja przybyła na Majdan Niepodległości na wezwanie służb komunalnych Kijowa. Funkcjonariusze Berkuta (milicyjnych oddziałów specjalnych) wszczęli działania, gdy demonstranci zaczęli stawiać opór milicji, rzucać w nich śmieciami, kubkami, butelkami z wodą i podpalonymi kawałkami drzewa. W rezultacie zatrzymano 35 osób. Po sporządzeniu protokołów wszyscy zostali wypuszczeni – czytamy w komunikacie ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy