USA: Szczepionka na Covid-19 gotowa na listopad?

Artykuł
Donald Trump
wikimedia.org

Donald Trump twierdzi, że szczepionka na koronawirusa może być dostępna w Stanach Zjednoczonych już na początku listopada tego roku.

Prezydent USA uważa, że w związku z kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią, Stany Zjednoczone nie mogą sobie pozwolić na ponowne zamknięcie gospodarki. Trump chce, aby dzieci wrócił do szkół na jesieni.

Eksperci amerykańcy uważają, że tylko dzięki szczepionce możliwy będzie powrót do normalnego życia. Szacują jednak, że szczepionka będzie gotowa najprędzej w okolicach końca tego roku.

- Na początku 2021 r. będzie dostępnych kilkaset milionów dawek szczepionki przeciwko Covid-19, a pod koniec przyszłego roku nawet 1 mld – zapowiedział w środę w wypowiedzi dla Reutera dyrektor amerykańskiego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych profesor Anthony Fauci.

Jedną z firm, która jest na zaawansowanym etapie badań nad wyprodukowaniem szczepionki, jest amerykańska Moderna. Według Amerykanów była ona celem ataku chińskich hakerów. Trump nie wyklucza, że Chiny chciały wykraść szczepionkę Ameryce.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy