Przejdź do treści
21:56 Bezpieczeństwo: Interpol przekazał do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP informację o publikacji czerwonych not dot. podejrzanych o dokonanie w połowie listopada aktów dywersji o charakterze terrorystycznym na rzecz wywiadu Rosji
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm po raz kolejny zorganizują "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory
Wydarzenia Zapraszamy na spotkanie z ks. dr Jarosławem Wąsowiczem. 18 grudnia, godz. 16:30-18:00, Miejsce: Al. Solidarności 129/131, Warszawa
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

UEFA podjęła decyzję ws. Euro 2020. Turniej między 11 czerwca, a 11 lipca 2021 r.

Źródło: pexels.com

Władze UEFA spotkały się dziś z przedstawicielami miast, które są zainteresowane Euro 2020. Podjęto decyzję, że tegoroczne mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w dwunastu lokalizacjach na terenie całej Europy. Tak jak pierwotnie planowano.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała mistrzostwa Europy. W marcu ubiegłego roku turniej, który pierwotnie miał odbyć się w czerwcu i lipcu 2020 roku, został przełożony o dwanaście miesięcy. UEFA nie zdecydowała się wówczas na zmianę formuły rywalizacji. Zgodnie z pierwotnym planem, turniej miało gościć dwanaście miast rozsianych po mapie całej Europy.

Ze względu na fakt, iż Stary Kontynent nadal zmaga się z pandemią, taki format mistrzostw spotykał się z krytyką. W środę doszło do spotkania władz UEFA z przedstawicielami miast-gospodarzy.

- UEFA zobowiązała się do zorganizowana Euro 2020 w 12 wcześniej wytypowanych miastach. To sztandarowy turniej piłki reprezentacyjnej w Europie, który jest ważnym źródłem finansowania piłki amatorskiej i szerszego rozwoju futbolu - przekazał szef europejskiej centrali Aleksander Ceferin.

Usunięto obraz.

Słoweniec zapewnił też, że jest dobrej myśli, jeśli chodzi o sytuację epidemiologiczną w Europie.

- Jestem optymistą. Myślę, że im bliżej turnieju, tym sytuacja z wirusem będzie inna - powiedział.

Szef europejskiej piłki chciałby, aby mistrzostwa odbyły się z udziałem publiczności.

- Kibice są ważnym czynnikiem. Sprawiają, że piłka jest wyjątkowa. Musimy zrobić wszystko, by umożliwić im powrót na stadiony - podkreślił.

Turniej ma odbyć się w dniach 11 czerwca - 11 lipca 2021 roku. Reprezentacja Polski w fazie grupowej zmierzy się z Hiszpanią, Szwecją oraz Słowacją. Gospodarzami mistrzostw będzie dwanaście miast: Amsterdam, Baku, Bilbao, Budapeszt, Bukareszt, Dublin, Glasgow, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Rzym i Sankt Petersburg.

UEFA

Polecamy Sejm

Wiadomości

kościół w Ayetoro-Kiri

Ludobójstwo chrześcijan - Nigeria: porwali wiernych z kościoła

Jeleń wtargnął do sklepu świątecznego i utknął w krześle

Interpol wydał czerwone noty za podejrzanymi o sabotaż w Polsce

Ruszyła budowa 600 obiektów na granicy z Rosją

Amerykańska dziennikarka i mąż znalezieni martwi. Syn ocalał

Galeria w Białym Domu. Śpiący Joe Biden oceniony

PSG zdobywa Puchar Interkontynentalny. To szóste trofeum paryżan

Andruszkiewicz: służby pod rządami Tuska nie zdały egzaminu

Żurek i jego resort zniszczą Fundusz Sprawiedliwości? Od stycznia dramat dla wielu osób

Kombatanci, represjonowani i opozycjoniści zauważeni przez prezydenta

Bartosz Lewandowski obnaża niewiedzę Waldemara Żurka

"Ręce opadają". Podkomisja obrony narodowej rozmawia o instrumencie SAFE

Rekordowa pula nagród na mundialu. FIFA rozdysponuje 727 mln dolarów

Bochenek: ciągle mówimy o psach na łańcuchach; lepiej porozmawiajmy o pacjentach

Przydacz w Fox Business: Rosja chce zniszczyć globalną architekturę bezpieczeństwa

Najnowsze

kościół w Ayetoro-Kiri

Ludobójstwo chrześcijan - Nigeria: porwali wiernych z kościoła

Christina Chambers

Amerykańska dziennikarka i mąż znalezieni martwi. Syn ocalał

galeria w Białym Domu

Galeria w Białym Domu. Śpiący Joe Biden oceniony

PSG zdobywa Puchar Interkontynentalny. To szóste trofeum paryżan

Andruszkiewicz: służby pod rządami Tuska nie zdały egzaminu

jeleń

Jeleń wtargnął do sklepu świątecznego i utknął w krześle

czerwona nota Interpolu za Ukraińcami

Interpol wydał czerwone noty za podejrzanymi o sabotaż w Polsce

umocnienia na granicy z Rosją

Ruszyła budowa 600 obiektów na granicy z Rosją