UEFA nie uznaje wyników meczów drużyn z Krymu

Artykuł
flikcr/Kieran Clarke/CC BY 2.0

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) oficjalnie poinformowała, że nie uznaje wyników żadnych meczów rozegranych przez zespoły z Krymu pod auspicjami Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (RFS).

W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej UEFA napisano, że decyzję podjęto podczas specjalnie zwołanego w tej sprawie posiedzenia Komitetu Wykonawczego.

"W złożonych i trudnych warunkach politycznych panujących na Krymie, nie można poprzez akceptację wyników sportowych, uznawać działań politycznych, które nie są uznawane przez społeczność międzynarodową" - głosi dokument UEFA.

Wszystkie mecze piłkarskie organizowane przez RFS nie są uznawane do odwołania. UEFA jednak stwierdza, że piłka nożna może działać także pozytywnie na strony konfliktu.

"Sport jednoczy ludzi różnych narodów, szczególnie w czasie konfliktów i niepokojów społecznych. Jednak wszystkie rozgrywki powinny być prowadzone w warunkach określonych w statucie UEFA zatwierdzonym przez wszystkie 54 federacje członkowskie. Na Krymie te warunki nie są spełnione" - napisano.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy