Tusk kontra Ziobro. Oto jak szef PO wpadł w zastawione przez siebie sidła [wideo]

Tomasz Domański 28-05-2022, 15:48
Telewizja Republika

Nie milkną echa ostatniej awantury w Sejmie. Opozycja domagała się usunięcia ze stanowiska ministra sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro ostatecznie głosowanie wygrał, a wniosek o wotum nieufności upadł. "Myślę, że Platforma Obywatelska przekroczyła już granicę śmieszności, występując z tymi wnioskami, bo już nie pamiętam, ale to już są jakieś rekordy ilości wniosków o wotum nieufności kierowane wobec mojej osoby", skwitował szef Solidarnej Polski.

Jednocześnie Zbigniew Ziobro wskazywał, że kiedyś lider PO jako były premier przestrzegał, że jeżeli opozycja takie bezskuteczne wnioski składa zbyt często, to rzutuje to na wiarygodność opozycji, a nie obozu rządzącego.

Odwołania Zbigniewa Ziobry chcieli posłowie: KO, Lewicy, KP-PSL oraz Polski 2050. W głosowaniu wzięło udział 455 posłów, za wnioskiem głosowało 224 posłów, przeciw było 231, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Między innymi ta sprawa była szeroko komentowana w sobotnim programie "Polityczne podsumowanie tygodnia". Audycja jest dostępna w górnym oknie strony. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy