Tusk dziękuje Protasiewiczowi i Kaczyńskiemu za wspólny głos w Kijowie

Artykuł
Flickr/CC/Anna Woźniak

Premier Donald Tusk podziękował za "wspólny i mocny głos", który zabrali w Kijowie Jacek Protasiewicz i Jarosław Kaczyński.

"Polacy powinni być zjednoczeni w sprawie Ukrainy. Dziękuję za wspólny i mocny głos w Kijowie Jacka Protasiewicza i Jarosława Kaczyńskiego" - napisał szef rządu na Twitterze. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz i lider partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński wystąpili w niedzielę przed demonstrującymi w Kijowie zwolennikami europejskiej integracji Ukrainy.

- Przyjechaliśmy, żeby wesprzeć dążenia społeczeństwa ukraińskiego do integracji z Unią Europejską, dążenia do tego, żeby być razem - mówił Jarosław Kaczyński w Kijowie. - Uważamy, że to jest ważne dla Ukrainy, Polski i dla UE. Uważamy, że powinniśmy to wesprzeć, bo to jest w polskim interesie i w interesie całej Europy - dodał.
Zapytany o sobotnią brutalną akcję ukraińskiej milicji usunięcia z tzw Euromajdanu pokojowo demonstrujących zwolenników integracji Ukrainy z UE, odpowiedział, że bardzo źle myśli o tej akcji. - I właśnie dlatego, że ta akcja się odbyła, tutaj jestem. Myśmy przecież nie planowali mojej wizyty tutaj gdyby tej akcji nie było - powiedział szef PiS.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy