Trzy medale dla Polaków. Brązowy paratenis stołowy

W Klasyfikacji medalowej Polska zajmuje 18 miejsce. Polscy zawodnicy zdobyli razem dziewięć medali: jeden złoty, dwa srebrne i sześć brązowych.

Klasyfikację medalową zasiliły trzy brązowe medale Karoliny Pęk, Maksyma Chudzickiego oraz Natalii Partyki.

W półfinale turnieju w kategorii 9 w paratenisie stołowym Pęka przegrała z Chinką Guiyan Xiong 1:3. Nie powtórzyła sukcesu z Rio, ale zapewniła sobie brązowy krążek.

Maksym Chudzicki debiutował w tym roku na Igrzyskach Paraolimpijskich. W półfinale musiał również uznać wyższość Chińczyka Shuo Yana (0:3). Tym samym wywalczył brązowy medal w kategorii 7.

Natalia Partyka rywalizowała w klasie 10 i w półfinale przegrała z Australijką Qian Yang 3-2. Polska zawodniczka jest legendą Igrzysk Paraolimpijskich, ponieważ od Aten 2004 nieprzerwanie zdobywała złoto.

Rozgrywki w klasie od 6 do 10 odbywają się na stojąco i dopuszczają uczestnictwo osób z dysfunkcjami kończyn. Klasa od 1 do 5 przeznaczona jest dla zawodników grających na wózkach. Klasa 11 paratenisa stołowego to zmagania osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Źródło: Polski Komitet Paraolimpijski