Trześniewski w Republice: Awdijiwka – symbol oporu Ukrainy [wideo]

Artykuł
Telewizja Republika

- Ukraińcy atakują. Kontrofensywa trwa. Rosjanie przeszli do pewnego rodzaju wojny pozycyjnej i budują „linię Putina”, gdzie zamierzają bronić się przed wojskami ukraińskimi – mówił w Telewizji Republika korespondent wojenny Michał Trześniewski.

- Będziemy starali dostać się do Awdijiwki – powiedział Michał Trześniewski, korespondent wojenny Telewizji Republika. – To twierdza, której praktycznie nikt nie odwiedza. To betonowy punkt, w którym bronią się Ukraińcy od 24 lutego, czyli początku inwazji Rosjan – dodał dziennikarz.

- Rosjanom nigdy nie udało się zdobyć Awdijiwki. To północne przedmieścia Doniecka. Bardzo ważny punkt oporu, dzięki któremu obrońcy trzymają wroga, a ten nie jest w stanie pójść dalej w głąb obwodu donieckiego – dodał Trześniewski.

- Awdijiwka jest w zasięgu rosyjskich Gradów. Jest ostrzeliwana, bloki są zniszczone. Centrum miasta znajduje się kilka kilometrów od Rosjan. Trzy dni temu, podczas ostrzału rakietowego zginęło 7 osób, które na targu kupowało żywność. Awdijiwka to symbol oporu Ukrainy – wyjaśnił Michał Trześniewski.

 

Zapraszamy do oglądania kanału Telewizji Republika na YouTube!

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy