Trzaskowski się postarał: od dzisiaj kolejne utrudnienia drogowe! Na Woli będą gigantyczne korki!

Portal TV Republika, wch 01-10-2023, 00:01
Artykuł
PAP

Od niedzieli, 1 października, jest zamknięte skrzyżowanie ul. Wolska/Elekcyjna/Ordona. Autobus linii 184 pojedzie objazdem - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. Na mieszkańców Woli czekają kolejne utrudnienia. Zamknięcie tego ważnego skrzyżowania spowoduje olbrzymie korki, spowodowane i tak trwającymi wciąż pracami związanymi z budową tramwaju do Wilanowa.

Od niedzieli kierowcy nie przetną Wolskiej, jadąc prosto Ordona lub Elekcyjną. Jadący Wolską w stronę Bemowa będą mieli do dyspozycji dwa pasy do jazdy prosto i jeden do skrętu w prawo w ulicę Elekcyjną. Skrajny lewy pas został w niedzielę wygrodzony. W przeciwnym kierunku wyznaczone są dwa pasy – do jazdy prosto oraz prosto i w prawo. Na tej jezdni obowiązuje zakaz skrętu w lewo. Z ulicy Elekcyjnej podróżujący pojadą wyłącznie w prawo. Drugi pas jest wygrodzony. Natomiast z ulicy Ordona – także z jednego pasa – można skręcić w prawo lub w lewo. Skręcający w tym miejscu w lewo przez chwilę pojadą jezdnią „pod prąd”, aby wykonaną w sierpniu przewiązką przejechać na jezdnię w kierunku Bemowa.

Niełatwe życie mają także od dzisiaj piesi. Zamknięte jest przejście dla pieszych przez Wolską od strony alei Prymasa Tysiąclecia. W zamian piesi korzystają z tymczasowej zebry po drugiej stronie skrzyżowania. Można przejść także przez ulicę Elekcyjną i Ordona.

"Autobusy linii 184 w kierunku Szczęśliwic kursują ulicą Górczewską i aleją Prymasa Tysiąclecia, a w kierunku Metra Młociny aleją Prymasa Tysiąclecia i Wolską. Nieczynne są przystanki Elekcyjna 05 i Monte Cassino 01" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy