Trzaskowski oddaje Warszawę. Prezydent uległ dwóm grupom społecznym

Artykuł
canva.com

Pierwsze dni wakacji, a w stolicy wielkie korki. W piątek na ulice Warszawy wyruszy rowerowa Masa Krytyczna, a w sobotę przewidziano przemarsz pt. Parada Równości. Jeżeli do tego dodamy utrudnienia związane ze zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej, to szykuje się wielki Armagedon!

Zwolennicy pedałowania na rowerach tym razem ruszą ze Śródmieścia na Mokotów. „Mokotów... tu się oddycha... tu się przyjemnie jeździ… Zaraz, zaraz, przecież to jedna z najbardziej przeciążonych samochodami, dzielnic Warszawy, z nieuporządkowanym parkowaniem, a przede wszystkim nierozwiązanymi i nieuporządkowanymi kwestiami rowerowymi.” – napisali cykliści-aktywiści na stronie waw4free.pl. Zapomnieli dodać, że sami przeciążą Mokotów, korkując go swoimi rowerami.

Uwaga tak wygląda trasa piątkowego przejazdu: Pl. Zamkowy (start) – Miodowa - Senatorska – Pl. Bankowy – Marszałkowska – Rondo Dmowskiego – Marszałkowska –pl. Konstytucji – Waryńskiego – Puławska – Domaniewska – al. Niepodległości - Chałubińskiego – Rondo Czterdziestolatka – al. Jana Pawła II – Rondo ONZ – al. Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska - plac Piłsudskiego - Focha - Moliera – Senatorska – Miodowa - pl. Zamkowy (meta).

W sobotę zaś w związku z Paradą Równości spodziewane są czasowe zamknięcia ulic. Heppening rozpocznie się pod Pałacem Kultury i Nauki i przejdzie ulicą Marszałkowską do Placu Konstytucji, dalej ul. Waryńskiego do stacji Metra Politechnika, Al. Armii Ludowej, Al. Niepodległości i Al. Jana Pawła II. Marsz zakończy się na ulicy Świętokrzyskiej. Trasa przemarszu to około 4 kilometry.
Jak poinformował stołeczny ratusz – od około godz. 14 - podczas formowania się szyku możliwe jest wyłączenie w tym czasie ulicy Świętokrzyskiej, a także ulicy Emilii Plater i Marszałkowskiej. Następnie, do godziny 17.30 będzie wstrzymywany ruch na ulicach w miarę przesuwania się parady kolejnymi ulicami.

Organizatorem Parady Równości jest Fundacja Wolontariat Równości. Jak poinformowano, patronat nad wydarzeniem objął prezydent Rafał Trzaskowski, a miasto wspiera wydarzenie organizacyjnie.

 

 

 

 

 

Źródło: PAP/waw4free.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy