Trzaskowski buduje hostel dla LGBT+. To pierwszy punkt Warszawskiej Deklaracji

Artykuł
Hostel będzie tylko dla osób LGBT.
Wikimedia Commons

Dwa lata po podpisaniu Karty LGBT+ przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego w Warszawie powstanie hostel dla bezdomnych osób LGBT+.

- Powstanie placówki będzie realizacją pierwszego punktu Warszawskiej Deklaracji LGBT+, podpisanej 18 lutego 2019 roku przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego - zauważa Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza.

- Stołeczny ratusz ogłosił dziś konkurs na organizację “całodobowego schronienia i wsparcia interwencyjnego dla osób LGBT+ w formie wspomaganych mieszkań treningowych” na terenie Warszawy. To efekt ponad dwuletnich rozmów organizacji społecznych działających na rzecz społeczności LGBT+ koordynowanych przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza oraz realizacja pierwszego punktu Warszawskiej Deklaracji LGBT+ - informuje MNW.

- Cieszymy się, że wreszcie możemy pochwalić stronę miejską za wywiązanie się ze zobowiązań. Sytuacja osób LGBT+ w Polsce i w Warszawie jest naprawdę zbyt trudna, żeby obstawać przy fasadowych i czysto wizerunkowych działaniach - komentuje Hubert Sobecki, współprzewodniczący Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Źródło: gospodarka.dziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy