Trzaskowski: Będę kandydował na prezydenta Warszawy. Ja się zajmuję Warszawą

Artykuł
L. Szymański/PAP

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział, że wszystko na to wskazuje, iż będzie się ubiegał o reelekcję w wyborach w 2023 r.

„Wszystko na to wskazuje. Zobaczymy” – w ten sposób Rafał Trzaskowski odpowiedział na pytanie, czy w 2023 r. będzie kandydował na prezydenta Warszawy.

Według Trzaskowskiego „czyste powietrze truje nas i jest odpowiedzialne za mnóstwo zgonów w Polsce, natomiast jeśli chodzi o te propagandę TVP Info, że niby „Czajka” się przyczyniła do jakiejś katastrofy ekologicznej, były znacznie przesadzone" - powiedział.

Trzaskowski zadeklarował, że nie zamierza starać się o przywództwo w Platformie Obywatelskiej. „Mamy szefa, Borysa Budkę, ja go wspieram. (…) Wszelkiego rodzaju insynuacje (dotyczące przejęcia przywództwa w PO ) są nieuprawnione” – stwierdził. Jego zdaniem Budka jest lepszym szefem niż Grzegorz Schetyna. Według niego Budka ma lepszy „sposób komunikowania się, co było widać w ostatnią sobotę” podczas konferencji PO.

Przypomniał, że Budka został niedawno wybrany na szefa PO i „cieszy się poparciem w partii”. „Ja się zajmuję Warszawą, tworzę Ruch Wspólna Polska, który ma zaangażować energię tych ludzi, którzy nie chcą się angażować w partię polityczną i jestem aktywny w Platformie i koalicji” – oznajmił Trzaskowski.

Stwierdził też, że telewizja publiczna „nie powinna mieć kanału informacyjnego całodobowego”.

Źródło: PAP, Radio Zet

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy