Trwa rejestracja na Europejskie Forum Przyszłości

Artykuł

Na stronie www.efp-silesia.pl ruszyła rejestracja na Europejskie Forum Przyszłości, które w dniach 6-8 października odbędzie się na Stadionie Śląskim.

Przykład Karpacza pokazuje, że po okresie niepewności wywołanej pandemią, ludzie chcą

wracać do bezpośrednich spotkań. W 417 panelach w Hotelu Gołębiewski uczestniczyło fizycznie łącznie ponad 4 tys. gości.

Powrót do rozmów twarzą w twarz

– Funkcjonując online bez uścisku dłoni trudniej się porozumieć i rozpocząć szczerą rozmowę.

Wydaje się, że to dlatego uczestnicy XXX Forum Ekonomicznego tak licznie do nas przybyli.

Po okresie niepewności wywołanej pandemią jest to powrót do tego, czego jako ludzie potrzebujemy. Bo o ile zmieniają się nasze nawyki, to sposoby budowania relacji niezależnie od szerokości geograficznej pozostają takie same – zauważa Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego. – Czwartek, 9 września jest ostatnim

dniem Forum Ekonomicznego w Krynicy, ale zarazem początkiem. Po pierwsze rejestracji na Europejskie Forum Przyszłości, a po drugie, początkiem naszej współpracy w ramach, której będziemy podnosić tematy istotne z punktu widzenia interesariuszy i w trosce o nasze otoczenie. Z wieloma spośród uczestników Forum Ekonomicznego zobaczymy się już za miesiąc podczas Europejskiego Forum Przyszłości i będzie to dobry moment na podsumowanie najważniejszych zmian w 2021 r. – dodaje Zygmunt Berdychowski.

Ważna współpraca

Forum Ekonomiczne i Europejskie Forum Przyszłości współpracują na mocy porozumienia, które zostało zawarte przed niespełna miesiącem. – Cieszymy się tym partnerstwem i obecnością EFP w Karpaczu. Już dzisiaj zapraszamy na Stadion Śląski, gdzie od 6 do 8 października będziemy debatować o najistotniejszych wyzwaniach cywilizacyjnych, społecznych i gospodarczych współczesnego świata. Dzisiaj na stronie www.efp-silesia.pl uruchomiliśmy rejestrację na wydarzenie. Także dzisiaj podjęliśmy decyzję o wydłużeniu do 17 września terminu zgłoszeń do konkursu dla startupów, który organizujemy wspólnie z akceleratorem Plug and Play. W puli nagród jest 150 tys. zł, o które obecnie ubiega się już 65 projektów – mówi Łukasz Oprawski, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju, organizator Europejskiego Forum Przyszłości.

Dziesięciolecie Kolei Śląskich podczas EFP

Głównym Partnerem Europejskiego Forum Przyszłości są Koleje Śląskie, które podczas Forum będą świętowały swoje dziesięciolecie. W 2001 roku spółka ruszała z jedną linią i 17 pociągami. Codziennie, w rozkładzie jazdy wyjeżdżały 64 składy. Obecnie, każdego dnia na 15 liniach wyjeżdżają 63 pociągi – aż 515 składów w rozkładzie jazdy. – O tym, jak długą drogę pokonaliśmy najlepiej świadczą liczby. W pierwszym roku działalności przewieźliśmy 1,8 mln pasażerów, a w przedpandemicznym 2019 roku 20,4 mln. Kapitał zakładowy spółki wzrósł w tym czasie z 15 mln zł do 140 mln zł – wylicza Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich. Po słabszym okresie pandemii, podobnie jak branża kongresowa, transport publiczny odbudowuje zaufanie swoich klientów. – Zauważamy znaczący powrót pasażerów, szczególnie po rozpoczęciu roku szkolnego – mówi Patryk Świrski.

Inicjatywa marszałka województwa śląskiego

Europejskie Forum Przyszłości to inicjatywa Jakuba Chełstowskiego, marszałka województwa śląskiego. Jego organizatorem jest Śląski Fundusz Rozwoju – wyspecjalizowana instytucja finansowa, której celem jest zbudowanie w województwie śląskim trwałego wieloletniego systemu finansowania mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostek samorządu terytorialnego. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 6-8 października na Stadionie Śląskim, który w tym roku oddał do użytku nowe centrum konferencyjne. W podstawowej wersji udział w imprezie jest bezpłatny. Rejestracja oraz informacje dotyczące agendy i prelegentów są dostępne na stronie: www.efp-silesia.pl.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy