Trwa mecz Polska-Meksyk. Prezydent i szef MON oglądają go z wojskiem

Artykuł
twitter.com/@prezydentpl

Dziś serca Polaków biją mocniej! To wszystko z powodu pierwszego meczu naszej drużyny podczas Mistrzostw Świata w Katarze. O 17:00 rozpoczął się mecz Polska-Meksyk. Aby pokazać jedność z żołnierzami, funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji, którzy pełnią służbę przy wschodniej granicy, prezydent Andrzej Duda i wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak odwiedzili ich, by wspólnie oglądać mecz.

Wspólne oglądanie meczu odbywa się w bazie wojskowej w Nowej Łuce w województwie podlaskim, gdzie zorganizowano strefę kibica. W wojskowym namiocie rozstawiono telebim, są też rozwieszone biało-czerwone flagi. Zarówno prezydent RP, szef MON jak i żołnierze oraz funkcjonariusze służb mają szaliki z napisem "Polska". Przed meczem wspólnie z drużyną odśpiewano hymn RP. 

Przedstawiciele służb mundurowych jeszcze przed rozpoczęciem meczu mówili, że nastroje są jak najbardziej pozytywne i wierzą, że polskiej drużynie uda się wygrać. 

"Jesteśmy pełni optymizmu, liczymy na dobry wynik. Dodatkową atrakcją dla nas i powodem do zadowolenia jest to, że mecz oglądamy w tak zacnym towarzystwie", mówił Polskiej Agencji Prasowej Michał Bura z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Dodał, że chodzi zarówno o towarzystwo prezydenta Andrzeja Dudy i szefa MON Mariusza Błaszczaka, ale też o towarzystwo żołnierzy i funkcjonariuszy policji, którzy pomagają SG w ochronie granicy.

Zobacz też: Polska-Meksyk. Jaki będzie wynik meczu? Goście TV Republiki typują

"Nastrój bojowy. Czekamy na pozytywny wynik tego meczu i kibicujemy razem z żołnierzami z 16. Dywizji Zmechanizowanej", mówił przed meczem st. chor. szt. Robert Stańczak. Dodał, że to ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że żołnierze mogą oglądać mecz razem z prezydentem i szefem MON. Powiedział, że takie "luźniejsze" spotkania z tak wyjątkowymi osobami są dla żołnierzy potrzebne. "Jest to dla żołnierzy powód do dumy, satysfakcji i do wspierania naszych działań, jeśli chodzi o wspieranie Straży Granicznej w ochronie naszej granicy" - mówił.

"Najbardziej cieszy fakt, że jesteśmy dzisiaj wszyscy razem: Policja, Straż Graniczna, a także wojsko, na co dzień współpracujemy, współdziałamy, natomiast dzisiaj chwila relaksu i cieszę się, że wszyscy razem możemy miło spędzić czas", mówiła mł. asp. Paulina Pawluczuk-Kośko Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce.

Kancelaria Prezydenta i Biuro Bezpieczeństwa Narodowego zamieściły na Twitterze zdjęcia i filmiki z powitania prezydenta z funkcjonariuszami i wspólnego śpiewania hymnu. Jak podkreśliło BBN, prezydent przybył do 11 Pułku Artylerii - "symbolicznej jednostki, jako pierwszej skierowanej do wzmocnienia granicy w związku z białoruskimi działaniami hybrydowymi. Na posterunku przeszło od roku". "Trzymamy kciuki za Biało-Czerwonych z żołnierzami i funkcjonariuszami!", dodaje BBN.

Źródło: PAP, twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy