Trump wróci na Twittera? Tego chcą internauci. Wiemy, co na to Musk

Artykuł
Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America CCA-SA 2.0 via Wikipedia Commons/canva.com

Twitter od niedawna ma nowego właściciela. Jest nim Elon Musk, który wczoraj ogłosił sondaż. Nie byle jaki... Ankietowani decydują, czy Donald Trump powinien zostać tam przywrócony. Były prezydent USA został wykluczony z twitterowej społeczności przez poprzednich właścicieli. Jak rozkładają się głosy?

Konto Trumpa zostało najpierw zawieszone, a potem usunięte z Twittera oraz z innych serwisów społecznościowych po tym, jak oskarżono go o podżeganie 6 stycznia zwolenników do wtargnięcia na Kapitol. Stało się to w czasie, kiedy Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdzał zwycięstwo w wyborach prezydenckich jego rywala, Joe Bidena. 

Trump miał na Twitterze niemal 89 mln obserwatorów. Zarzucano mu także notoryczne rozpowszechnianie fałszywych informacji. 

Twitter przywrócił już kilka kontrowersyjnych kont, które zostały zlikwidowane lub zawieszone. Należy do nich m.in. satyryczny portal Babylon Bee i komik Kathy Griffin.

Zobacz też: Nalot na dom Donalda Trumpa. Wiemy, czego poszukiwali agenci FBI

Jak podała AP, 59,6 proc. z prawie 2 mln dotychczasowych uczestników ankiety opowiedziało się za powrotem byłego prezydenta na Twittera.

Musk sugerował wczoraj, że nie podjął jeszcze decyzji, czy przywrócić Trumpa na Twittera. Nie ma gwarancji, że multimilioner ugnie się przed wyborem internautów, ale w odpowiedzi na ankietę odwołał się do łacińskiej sentencji sugerując, że decyzja będzie należała do ludu: "Vox Populi, Vox Dei" ("Głos ludu jest głosem Boga"), zauważyła agencja AFP.

Jak dodała, Trump przekonywał, że nie wróci na Twittera. Ma pozostać na własnej platformie Truth Social. Została ona uruchomiona po jego wykluczeniu z Twittera.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy