Trudna sytuacja na rynku pracy w Hiszpanii. Zlikwidowano ponad 620 tys. etatów
W 2020 r. w Hiszpanii zlikwidowano 622,6 tys. miejsc pracy, czyli najwięcej od czasu kryzysu finansowego w 2012 r. – wynika z szacunków Krajowego Urzędu Statystycznego (INE) w Madrycie.
Do drastycznego pogorszenia sytuacji doprowadziła oczywiście pandemia koronawirusa.
Autorzy sprawozdania dotyczącego hiszpańskiego rynku pracy w 2020 r. wskazali, że najwięcej etatów zostało zlikwidowanych w drugim kwartale roku wraz z obowiązującą między marcem a czerwcem izolacją społeczną oraz surowymi restrykcjami sanitarnymi, w tym m.in. zamknięciem granic, placówek gastronomicznych i hoteli.
Kierownictwo INE poinformowało, że w czasie pandemii w Hiszpanii zanotowano wzrost liczby bezrobotnych o prawie 528 tys. osób. Na przełomie grudnia i stycznia w kraju bez pracy pozostawało 3,71 mln osób.
„Pod koniec 2020 r. poziom bezrobocia w Hiszpanii wyniósł 16,13 proc., czyli o ponad 2 punkty procentowe wobec 2019 r.” – wskazał INE.
Najnowsze
Łódź uczci 86. urodziny Ringo Starra. Będzie parada i największe hity The Beatles
Zbigniew Bogucki na liście „wrogów Ukrainy”. Poszło o te słowa
Bezczelność. Niemcy chcą się przedstawić jako główna ofiara II wojny światowej!
Oficjalnie: PZKosz przedłużył kontrakt z Miliciciem
Szef MON-u zapewnia o bezpieczeństwie Polski. Błaszczak krytykuje oddanie pocisków Ukrainie
Przydacz: Tusk wykorzystuje temat Rosji do odwracania uwagi. "Prezydent nie został poinformowany o żadnym bezpośrednim zagrożeniu"