Tropem wilczym dla czczenia bohaterów. Ruszyły zapisy do biegu w Tokarni

Artykuł
Wydarzenie odbędzie się 16 maja m.in. w Parku Etnograficznym w Tokarni
Fot. Fundacja Wolność i Demokracja

Muzeum Wsi Kieleckiej oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wsi Kieleckiej zapraszają do udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym.

Wydarzenie odbędzie się 16 maja m.in. w Parku Etnograficznym w Tokarni. W biegu może wziąć udział każdy, zarówno zawodowiec jak i amator oraz rodziny z dziećmi. Będzie to także okazja do spotkania na pikniku w pięknej atmosferze minionej wsi. Ogólnopolskim organizatorem biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja.

grafika_670

Celem tej rozrastającej się od 2013 r. inicjatywy jest uczczenie pamięci Żołnierzy Niezłomnych oraz edukacja w zakresie tego tematu. Jak co roku wybrano dziesięciu bohaterów, których życiorysy przybliżone będą w materiałach edukacyjnych, zamieszczonych w pakietach startowych. Do projektu przyłączają się również ochotnicy z zagranicy (Australia, Nowy Jork, Chicago, Londyn, Kresy).

Bieg odbędzie się także w wielu innych miejscach w Polsce i na świecie. Biegacze z całego kraju mogą już zdobyć numer startowy za pomocą formularza zgłoszeniowego i rozpocząć treningi do jednego z kilku biegów, wybierając odpowiednią trasę dla siebie. W każdej edycji będzie można pobiec trasą honorową, obligatoryjną dla wszystkich miast – 1963 m. Symboliczny dystans to rok śmierci ostatniego Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka ps. Lalek, Laluś.

Źródło: Fundacja Wolność i Demokracja,

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy