Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rusza V edycja [WEŹ UDZIAŁ]

Artykuł
V edycja - 26 lutego 2017 r.
tropemwilczym.pl

Celem tej rozrastającej się od 2013 roku inicjatywy jest uczczenie pamięci Żołnierzy Niezłomnych oraz edukacja w zakresie tego tematu. Jak co roku wybrano dziesięciu bohaterów, których życiorysy przybliżone będą w materiałach edukacyjnych, zamieszczonych w pakietach startowych. Tegoroczna edycja odbędzie się w 240 miejscowościach w Polsce. Do projektu przyłączyły się również lokalizacje z zagranicy (Australia, Nowy Jork, Chicago, Londyn, Kresy).

Fundacja Wolność i Demokracja po raz piąty zaprasza do wzięcia udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Celem tej rozrastającej się od 2013 roku inicjatywy jest uczczenie pamięci Żołnierzy Niezłomnych oraz edukacja w zakresie tego tematu.

Jak co roku wybrano dziesięciu bohaterów, których życiorysy przybliżone będą w materiałach edukacyjnych, zamieszczonych w pakietach startowych. Tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę 26 lutego w 240 miejscowościach w Polsce i za granicą.

Udział w Tropem Wilczym biorą również misje wojskowe w Afganistanie, Iraku, Kuwejcie, Kosowie, Bośni i Hercegowinie. Hołd Żołnierzom Wyklętym oddadzą amerykańscy żołnierze, przebywający obecnie w Polsce.

Ogółem w piątej edycji weźmie udział ponad 60 tysięcy biegaczy, a kibicować im będą całe społeczności lokalne. Wydarzeniu towarzyszą liczne imprezy o charakterze edukacyjno–kulturalnym (wystawy, koncerty, pokazy grup rekonstrukcyjnych, spotkania z kombatantami, gry rodzinne, plenerowe). Oprawą muzyczną biegu będą między innymi utwory z premierowej płyty zespołu Fabryka.

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. V edycja - 26 lutego 2017 r. Więcej informacji TUTAJ!

Źródło: tropemwilczym.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy