Trener z Łomianek. Komisja ds. pedofilii chce informacji od prokuratury

Artykuł
Komisja ustali, w jakim wieku były pokrzywdzone (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. Canva

Komisja ds. pedofilii zwróciła się do prokuratury o udzielenie informacji dotyczących sprawy trenera ze szkoły sportowej w Łomiankach – poinformowała Komisja. Chodzi o m.in. dane, czy prowadzone jest postępowanie w tej sprawie oraz jakie działania są w niej podejmowane.

Dziennikarze ujawnili relacje kilkunastu koszykarek, które oskarżają znanego trenera o znęcanie się psychiczne. Z zeznań tych wynika, że szkoleniowiec miał też dopuszczać się molestowania seksualnego. Chodzi o byłe uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach. Trener stanowczo zaprzeczył oskarżeniom.

W piątek wieczorem Komisja ds. pedofilii poinformowała, że „podjęła z urzędu sprawę opisaną w przekazach medialnych, które wskazują na możliwość stosowania przemocy, w tym o charakterze seksualnym, wobec uczennic szkoły sportowej”.

„W tej sprawie Państwowa Komisja zwróciła się do prokuratury o udzielenie informacji, czy prowadzone jest postępowanie oraz jakie działania są podejmowane i czy na tym etapie sprawy poczyniono ustalenia odnośnie osób pokrzywdzonych i ich wieku” – przekazano. Komisja podkreśliła przy tym, że z uwagi na charakter ujawnionych dotychczas okoliczności, sprawa uczennic szkoły w Łomiankach pozostaje w stałym zainteresowaniu Państwowej Komisji. Zwrócenie się do prokuratury w tej sprawie Komisja zapowiadała w czwartek.

– Ofiarami w tym przypadku mogły też być dziewczynki poniżej 15. roku życia, dlatego ta sprawa będzie w zainteresowaniu komisji. Zwrócimy się do prokuratury, czy prowadzone jest w tej sprawie postępowanie, jakie czynności są prowadzone i czy pokrzywdzone miały poniżej 15. roku życia – mówiła wiceprzewodnicząca Państwowej Komisji ds. Pedofilii Barbara Chrobak.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy