Tragiczna sytuacja pogodowa w Pakistanie. Smog opanował Miasto Ogrodów

Artykuł
Smog sprawia, że Pakistańczycy masowo chorują na choroby układu oddechowego.
fot. pixabay/shogun

Miasto Ogrodów, jak jest nazywane pakistańskie miasto Lahore stoi na czele najbardziej skażonych miast świata. Pakistan o ten niechlubny tytuł konkuruje z takimi krajami jak Chiny czy Indie. Indeks jakości powietrza wynosi aż 203 w skali AQI. Co będzie dalej?

Jak podaje ABC News pakistańskie miasto – ​​Lahore, to najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie. Gęsta chmura smogu unosi się nad całym miastem, zmuszając mieszkańców do pozostania w domu. Smog sprawia, że Pakistańczycy masowo chorują na choroby układu oddechowego. Lekarze apelują o noszeniu maseczek na twarz i zachowaniu odpowiedniej ostrożności.  

Tak wysoki wskaźnik zanieczyszczeń to konsekwencja nieodpowiedniej obórki zanieczyszczeń pochodząca z zakładów przemysłowych a także jest wynikiem wypalań pól przez rolników. Jest to bowiem najtańszy sposób oczyszczenia ziemi z chwastów oraz szkodników.

Mieszkańcy Lahore, protestują i domagają się od władz wsparcie. Sytuacja głęboko odbija się nie tylko na zdrowiu Pakistańczyków, ale też na ich życiu towarzyskim.

Źródło: abcnews.go.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy