Tragiczna śmierć snowboardzistki. Nie żyje olimpijka
Nie żyje Julie Pomagalski dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i mistrzyni świata. Snowboardzistka z Francji zginęła w lawinie w Alpach Szwajcarskich. Kobieta miała 40 lat.
Lawina zeszła na górze Gemsstock w szwajcarskim kantonie Uri. Snowboardzistka uprawiała w tamtym miejscu freeride, czyli ekstremalną jazdę na nartach.
Oprócz Julie Pomagalski zginął przewodnik Bruno Cutelli. Ciała obydwu osób zostały odnalezione we wtorek przez służby ratownicze.
Pomagalski była jedną z najlepszych zawodniczek w swojej grupie wiekowej. Jako dziewiętnastolatka została mistrzem świata w snowcrossie. Jednym z jej największych sukcesów było zdobycie Kryształowej Kuli za sezon 2003/2004.
Montagne / Julie Pomagalski, championne de snowboard, décède dans une avalanche - https://t.co/AilHJP00wO
— Ski Chrono (@Ski_Chrono) March 23, 2021
Medalistka mistrzostw świata i dwukrotna olimpijka #JuliePomagalski z Francji zginęła w lawinie w Alpach Szwajcarskich. Miała 40 lat. Jej dziadek urodził się w Krakowie. Był ciekawą postacią.https://t.co/4Ma9LMeTly
— Portal PolskiFR (@polskifrfr) March 24, 2021
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Tusk atakuje PiS. Mocna odpowiedź Morawieckiego "A jeżeli chodzi o bezczelność to Ty zdobyłeś już dawno nie jeden szczyt"
Ostre słowa Śliwki o zmianie regulaminu Sejmu. "To jest próba uciszania niewygodnych głosów"
Chińscy studenci w Akademii Sztuki Wojennej. Poważne ryzyko dla bezpieczeństwa państwa