Tragedia w Turcji i Syrii. Pomogą polscy strażacy. „Ruszamy jeszcze dziś”

Artykuł
twitter.com/@ABartkowiak_PSP

Władze w Ankarze zaakceptowały ofertę pomocy ze strony polskich strażaków. Chodzi o poszukiwanie ofiar trzęsienia ziemi. Żywioł dał o sobie znać dziś w godzinach porannych. Lokalne media co chwilę aktualizują informacje, co do ilości ofiar śmiertelnych, jak i rannych. Polska wyśle grupę poszukiwawczo-ratowniczą.

"Oferta pomocy polskich strażaków z grupy HUSAR została zaakceptowana. Siły PSP udają się do punktu koncentracji w Warszawie. Jeszcze dziś ruszamy z pomocą", napisał na Twitterze szef Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Wcześniej minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński przekazał, że zaproponował Turkom wysłanie na miejsce tragedii ciężkiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej HUSAR Komendy Głównej PSP złożonej z 76 strażaków i ośmiu psów ratowniczych. 

Pisaliśmy wcześniej: Turcja, Syria. Potężne trzęsienie ziemi. Setki ofiar i rannych! [wideo]

Do co najmniej 668 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8, które dziś rano nawiedziło południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię. W dziesięciu tureckich prowincjach zginęły 284 osoby, 2323 jest rannych, zawaliło się 1,7 tys. budynków, przekazał wiceprezydent tego kraju Fuat Oktay.

Bilans ofiar na terenach Syrii kontrolowanych przez rząd w Damaszku to 237 zabitych i 639 rannych, podały rządowe media, cytując władze medyczne.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy