Tragedia na młodzieżowych mistrzostwach świata w boksie. Po urazie głowy zmarł jordański bokser
19-letni jordański pięściarz Rashed Al Swaisat zmarł w poniedziałek wieczorem w kieleckim szpitalu – podał Jordański Komitet Olimpijski. Zawodnik przeszedł operację mózgu po walce stoczonej podczas młodzieżowych mistrzostw świata w boksie. W piątek zakończyły się one w Kielcach.
Bokser z Jordanii w kategorii do 81 kg zmierzył się 16 kwietnia się z Estończykiem Antonem Winogradowem. Pod koniec trzeciej rundy po ciosach rywala upadł na ring i stracił przytomność. Jeszcze w hali udzielono mu pomocy, po czym został przewieziony do szpitala.
Mimo wysiłków lekarzy 19-letni bokser zmarł
Zawodnik przeszedł operację neurochirurgiczną i od tego czasu lekarze walczyli o jego życie. Niestety, mimo ich wysiłków Rashed Al Swaisat zmarł w poniedziałek wieczorem w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
W młodzieżowych mistrzostwach świata w boksie, które w piątek zakończyły się w Kielcach, rywalizowało 414 zawodników z 51 krajów.
Najnowsze
Dramat na jeziorze Salińskim. Dwie ofiary śmiertelne wypadku łodzi, sternik był pijany
Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Flagi oraz Rocznicy Konstytucji 3 Maja
Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą z udziałem Pary Prezydenckiej