Przejdź do treści
7:45 USA i Europa zobowiązały się do współpracy nad zapewnieniem Ukrainie gwarancji bezpieczeństwa w razie zakończenia wojny z Rosją – ogłosili w Berlinie europejscy przywódcy na szczycie w Niemczech, po dwudniowych negocjacjach
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Tragedia. Pijany kierowca ciężarówki wjechał w autobus i samochody osobowe w Olsztynie

Źródło: fot. archiwalne - pixabay.com (wolna domena)

Do tragedii doszło w Olsztynie. Pijany kierowca ciężarówki wjechał w autobus oraz kilka samochodów osobowych. - Całe szczęście, że ciężarówka nie była załadowana. Ta moc, siła, z jaką uderzała w samochody, nie była tak duża, jak mogła być - przekazał mł. asp. Jacek Wilczewski z komendy policji w Olsztynie.

Ciężarowa wywrotka do przewozu żwiru, jadąca w kierunku centrum Olsztyna, staranowała najpierw cztery samochody osobowe stojące na światłach. W wyniku uderzenia jedna z osobówek dachowała. Następnie ciężarówka uderzyła w tył autobusu miejskiego, w którym było 16 osób. Uszkodziła też wiatę przystankową i zjechała z nasypu wysokości około czterech metrów.

Jak przekazała straż pożarna, w pojazdach było w sumie 26 osób. Wszystkie ucierpiały. 13 trafiło do szpitala.

- Skupiamy się, na tym, żeby zabezpieczyć jak najwięcej śladów i ustalić najwięcej świadków tego zdarzenia - relacjonował w poniedziałek w TVN24 mł. asp. Jacek Wilczewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Portal TV Republika/ TVN24 / wp

Wiadomości

44. rocznica pacyfikacji w kopalni "Wujek". W obchodach weźmie udział prezydent Karol Nawrocki

Marynarki dla człowieka Siemoniaka z kasy samorządu?

Katolicki działacz Jimmy Lai skazany. Grozi mu śmierć w więzieniu

Australia: antyimigracyjna partia zbliża się do szczytu z końca lat 90.

Trump podpisał. To nowa broń masowego rażenia

Atak na plaży w Sydney napędzany ideologią ISIS

Donald Trump pozywa BBC na nawet 10 miliardów dolarów

Syn Roba Reinera aresztowany w związku ze śmiercią reżysera i jego żony

Masowy ubój bydła we Francji. Rolnicy protestują

Australia: wśród ofiar dwoje Węgrów. Ocalała z Holokaustu

Ponad 80% Węgrów obawia się zagranicznej ingerencji w wybory

Propalestyńska grupa ekstremistyczna: zamachy w Los Angeles

Negocjacje pokojowe. Biały Dom daje Ukrainie "mocne gwarancje"

Kowalski: Tusk i jego ekipa to nowotwór, który rozbija polskie państwo

Szczyt w Berlinie. Europejscy przywódcy przedstawili wspólne oświadczenie w sprawie Ukrainy

Najnowsze

44. rocznica pacyfikacji w kopalni "Wujek". W obchodach weźmie udział prezydent Karol Nawrocki

Donald Trump

Trump podpisał. To nowa broń masowego rażenia

Anthony Albanese

Atak na plaży w Sydney napędzany ideologią ISIS

Donald Trump

Donald Trump pozywa BBC na nawet 10 miliardów dolarów

Nick Reiner

Syn Roba Reinera aresztowany w związku ze śmiercią reżysera i jego żony

Marynarki dla człowieka Siemoniaka z kasy samorządu?

Jimmy Lai

Katolicki działacz Jimmy Lai skazany. Grozi mu śmierć w więzieniu

One Nation

Australia: antyimigracyjna partia zbliża się do szczytu z końca lat 90.