Tornado na Słowacji. Dachy domów zostały zerwane
Na Słowacji, we wschodniej części kraju, zaobserwowano chmurę lejową, charakterystyczną dla tornada. Burzy towarzyszył bardzo silny grad, który sparaliżował ruch na autostradzie między Koszycami a Preszowem.
Ze względu na ulewny deszcz i grad na ulicach zrobiło się bardzo ślisko. Kierowcy musieli więc zwolnić. Część wolała zatrzymać się i przeczekać potężną burzę.
Słowacki Instytut Hydrometeorologiczny poinformował, że we wsi Ploske najprawdopodobniej przeszło tornado.
W trakcie burzy zaobserwowano sporych rozmiarów chmurę lejową. Niektóre z dachów, w miejscowości Ploske, zostały zerwane.
facebook/shmu.sk
Komentarze
Najnowsze
Piotr Duda: dziękuję prezydentowi za dotrzymanie kolejnej obietnicy złożonej Solidarności
Magyar za obniżeniem wieku wyborczego na Węgrzech. „Młodzi są wystarczająco przygotowani”
Katolicki duchowny w jednym szeregu z Żurkiem i Gawkowskim. Jezuita za ustawą o "statusie osoby najbliższej"