Tomczyk chce zwołać komisję finansów po programie „Kłamstwo vatowskie”. Premier wypunktował ten materiał

Artykuł
Pieniądze uzyskane dzięki zmniejszeniu luki VAT zainwestowano m.in. w drogi, szpitale, szkoły, dostęp do Internetu, w czyste powietrze, armię czy policję -
Fot. Pixabay/Tumisu

Szef klubu KO Cezary Tomczyk zapowiedział, że jutro zostanie złożony wniosek o nadzwyczajne posiedzenie Komisji Finansów Publicznych po programie TVN24 „Kłamstwo vatowskie”. Według niego „to obok kłamstwa smoleńskiego jedno z tych, które miało manipulować Polakami”.

Wczoraj na antenie TVN24 w cyklu „Superwizjer” wyemitowano program o rzekomych przestępcach podatkowych" i zakładaniu spółek mających wyłudzać VAT. Na portalu TVN24 napisano m.in.: „W latach 2018-2019 Skarb Państwa, według Ministerstwa Finansów, na oszustwach vatowskich stracił prawie 17 miliardów złotych, a odzyskał zaledwie 150 milionów. To mniej niż jeden procent kwoty. Z kolei Prokuratura Krajowa nie potrafi podać dokładnych danych na temat strat”.

Do oskarżeń odniósł się premier Mateusz Morawiecki. „Twórcy najnowszego wydania Superwizjera w telewizji TVN24 podjęli tyleż brawurową, co totalnie zafałszowaną próbę zdyskredytowania polityki fiskalnej rządów Zjednoczonej Prawicy. Brawurową – przede wszystkim w zakresie tego, jak autorzy rozmijają się z faktami, jak oszczędnie nimi dysponują i jak w ten sposób tworzą fałszywy obraz rzeczywistości” – napisał.

„Prawda jest taka, że od 2015 roku zmniejszyliśmy lukę VAT o około połowę. To nie jest zmiana statystyczna. To jest prawdziwa rewolucja w zarządzaniu budżetem państwa. Tylko w okresie 2016-2019 wpływy z poszczególnych podatków wzrastały następująco: wpływy z VAT o 47 proc., z PIT o 46,7 proc., z CIT o 54,7 proc.” – dodał.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy