Tomaszewski w Republice zbeształ kadrę trenerską i system szkoleniowy

Tomasz Domański 01-12-2022, 14:54
Telewizja Republika

"To jest dobry dzień, jeśli weźmiemy pod uwagę wyjście z grupy, ale dla mnie to jest wstydliwy dzień dlatego, że mając takich piłkarzy o światowej renomie, w takim stylu wychodzimy", powiedział dziś w Republice legendarny bramkarz z drużyny Kazimierza Górskiego, Jan Tomaszewski odnosząc się do środowego meczu reprezentacji na mundialu w Katarze. Przypomnijmy, białoczerwoni przegrali z Argentyną 0:2, ale udało im się przejść do kolejnej rundy. "I mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że w tych trzech meczach drużyna nasza to był Wojtek Szczęsny plus koszulki z białym orłem", dodał.

"To, co on zrobił przy tych dwóch karnych, a to, co zrobił przy tej dobitce, to jest najwyższa klasa światowa", powiedział w rozmowie z Iloną Januszewską.

"Ogromną mam satysfakcję, że ja od 10 lat powtarzam tym pseudoekspertom, pseudodziennikarzom i pseudotrenerom, że Wojtek jest numerem 1. Oni go różnie traktowali i w pewnym momencie podzielili Polskę na Fabjańskiego i Szczęsnego. Mam tę satysfakcję, że Wojtek udowodnił, że jest najlepszym bramkarzem w historii polskiej piłki. Brawo Wojtek! Tak trzymaj!", podkreślił Tomaszewski.

Dlaczego cała drużyna gra słabo? - zapytała prowadząca audycję.

"Jest to słynna szkoła polska trenerów", odparł nasz gość. "Jak ja o tym słyszę, to mnie krew zalewa", stwierdził poirytowany Tomaszewski znany z ciętego języka.

"Jaka polska szkoła jest trenerów? Polska szkoła trenerów skończyła się w momencie odejścia Pana Kazimierza i Jacka Gmocha, Andrzeja Stejlaua z polskiej piłki. To byli trzej muszkieterowie, którzy mieli szkołę i myśmy tę szkołę realizowali", powiedział w Republice.


Jan Tomaszewski powiedział też, że w klubach ci piłkarze grają, przyjeżdżając do Polski trafiają na manufakturę z XX wieku. "Trzeba z tym skończyć. Raz na zawsze", wskazał poirytowany.

"Pokazali to siatkarze. Kiedy byli trenowani przez polskich trenerów, różnie to bywało. Teraz trenowani są przez zagranicznych trenerów i co chwila są sukcesy. I to jest to!", podsumował.


Cała rozmowa w oknie powyżej. Polecamy!Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy