Tomasz Sakiewicz na XXX Targach Ksiażki Historycznej w Warszawie [wideo]

Artykuł
Telewizja Republika

Telewizja Republika zaprasza na spotkanie poświęcone promocji drugiego poszerzonego wydania „Testamentu I Rzeczypospolitej", Tomasza Sakiewicza. W spotkaniu w piątek 25 listopada oprócz samego autora udział weźmie prof. Piotr Grochmalski. Sala Kinowa, 12:00 - 12:50.

Najnowsza książka Tomasza Sakiewicza ukazuje ideę niezależnego od Rosji Państwa Polskiego, którą chciał wprowadzić w życie zmarły tragicznie w 2010 roku śp. Prezydent Lech Kaczyński. Autor przedstawia go jako kontynuatora tradycji I i II Rzeczypospolitej.

Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego, najnowsza książka Tomasza Sakiewicza, ukazuje ideę państwa polskiego, nad którą pracował i którą chciał wprowadzić w życie zmarły tragicznie
w 2010 roku Prezydent RP.

Podstawowa teza książki przedstawia śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego jako kontynuatora tradycji I Rzeczypospolitej. Tradycje te odwoływały się do powszechnych pragnień i aspiracji narodów Europy Wschodniej, które usiłowały zachować swoją autonomię i niezależność polityczną i ekonomiczną wobec zakusów imperialnej Rosji, a później Związku Sowieckiego.Zdecydowana kontynuacja takiej polityki doprowadziła do potężnego konfliktu z Moskwą, którego skutkiem była tragedia smoleńska, w taki, czy w inny sposób inspirowana przez działanie tajnych służb rosyjskich.

Na ile historia Polski od czasów Piastów wpływa na dzisiejsze wydarzenia, takie jak konflikt z Rosją, tragedia smoleńska, czy wojna na Ukrainie? Na ile wybory dokonane przez dwa różne słowiańskie narody spowodowały, że ich dzieje potoczyły się zupełnie inaczej? Dlaczego Putin uznał Lecha Kaczyńskiego za śmiertelnie niebezpiecznego wroga? Na te i inne pytania Czytelnik znajdzie odpowiedź w najnowszej książce Tomasza Sakiewicza.

Dorobek Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w polityce zagranicznej Polacy mogą docenić dopiero teraz, zabrakło przywódcy, który po trafił jednoczyć narody Europy Środkowo-Wschodniej przeciwko rosyjskiemu imperializmowi Ta książka może być początkiem do komentowania tego dorobku. 2014 r.

Jarosław Kaczyński

Praca Tomasza Sakiewicza potwierdza fundamentalną prawdę, że jako naród nie urodziliśmy się wczoraj, współczesna myśl polityczna opiera się na kontynuacji dokonań przodków, historia zaś, którą aktualna władza pragnie wycofać z programów szkolnych, jest jednym z naszych największych bogactw naturalnych" Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego i wojny na Ukrainie.

Marcin Wolski

Na ile historia Polski od czasów Piastów wpływa na dzisiejsze wy darzenia, takie jak konflikt z Rosją, tragedia smoleńska czy wojna na Ukrainie? Na le wybory dokonane przez dwa różne słowiańskie narody spowodowały, że ich dzieje potoczyły się zupełnie inaczej? Dlaczego Stalin bał się Piłsudskiego, a Putin uznał Lecha Kaczyńskiego za śmiertelnie niebezpiecznego wroga? O tym wszystkim opowiadam w książce Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego i wojny na Ukrainie

Tomasz Sakiewicz

Źródło: sklep.gazetapolska.pl/lubimyczytac.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy