Tokio 2020. Zmiany w godzinach rozgrywania poszczególnych dyscyplin. Wszystko przez upał

Artykuł
Upał dotkliwie uprzykrzył występy tenisistów. Będą zmiany
Fot: Twitter/Radek

Od początku trwania igrzysk, wielu sportowcom doskwiera ogromny upał. Do stolicy Japonii dotarły najwyższe temperatury od wielu lat. Coraz częściej narzekają na nie zawodnicy i sztaby kadr olimpijskich.

O upałach w Tokio, przekonała się pogromczyni Igi Świątek, Hiszpanka Paula Badosa, która doznała udaru cieplnego i wycofała się zarówno z turnieju singlistek, jak i z rywalizacji mikstów.

Inny tenisista, Daniił Miedwiediew, miał problemy z oddychaniem w trakcie spotkania z Włochem Fabio Fogninim. – Dokończę mecz, ale co będzie, jeśli umrę? Czy federacja weźmie odpowiedzialność? – powiedział Rosjanin po meczu.

Organizatorzy zdecydowali się na natychmiastowe zmiany w godzinach rozgrywania zmagań olimpijskich.

Od czwartku pierwsze mecze będą rozpoczynać się o 8:00 czasu polskiego, czyli o 15:00 w Tokio. To bardzo dobra decyzja szczególnie dla tenisistów, którzy nie będą musieli wychodzić na kort w największym upale.

Pojedynek ćwierćfinałowy w turnieju mikstów w tenisie, Iga Świątek i Łukasz Kubot rozegrają w czwartek około godz. 14. Rywalami Polaków będą Jelena Wiesnina i Asłan Karacjew z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

Źródło: TVP Sport

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy