Tokio 2020. Występy Polaków. Więcej smutku niż radości

Artykuł
Porażki i zwycięstwa Polaków
Fot: pixabay/vicart26

W niedzielę w nocy rozpoczął się kolejny dzień Igrzysk Olimpijskich. Na starcie w wielu konkurencjach są Polacy. Niestety część z nich już pożegnało się z turniejem w Tokio.

W niedzielę w nocy rozpoczął się kolejny dzień Igrzysk Olimpijskich. Na starcie w wielu konkurencjach są Polacy. Niestety część z nich już pożegnało się z turniejem w Tokio.

Martyna Jelińska pokonała Chilijkę Katinę Proestakis w 1/32 fianału we florecie (szermierka). Kilka godzin później przegrała z Inną Dierigłazową 8:15 w 1/16 finału turnieju indywidualnego florecistek i odpadła z rywalizacji.

Jeśli chodzi o strzelectwo to Klaudia Breś, zajęła 21. miejsce w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. Niestety nie awansowała do finału. Kolejne rozczarowanie przyszło w bosksie.

Sandra Drabik (-51kg) po wyrównanej walce przegrała w 1/16 finału z Tursunoy Rachimową. Sędziowie nie byli jednogłośni. Uzbeczka wygrała w stosunku 4:1.

Teakwondoo też nie dla Polski, Patrycja Adamkiewicz przegrała w 1/8 finału z Lijun Zhou z Chin.

Agata Perenc przegrała z Larissa Pimenta (Brazylia) w 1/16 finału. Żegna się więc z zawodami w Judo.

W Tenisie nie mamy już Magdy Linette. Polka w grze pojedynczej przegrała z Aryną Sabalenką z Białorusi. I to w pierwszej rundzie kobiecego singla 2:6, 1:6.

W deblu Linette z Alicją Rosolską przegrały w pierwszej rundzie debla z duetem Mattek-Sands/Pegula 1:6, 3:6. Polskich debli nie ma już w olimpijskim turnieju.

Porażka też w męskim boksie, Damian Durkacz jednogłośną decyzją sędziów przegrał z Gabiłem Mamedowem w 1/16 finału.

W koszykówce 3x3 też porażka. Polacy przegrali z Serbią 12:15. Dzisiaj jeszcze mecz z Olimpijczykami z Rosji.


Pora na pozytywy. One też były

Grzegorz Hedwig, kajakarz górski z 14. czasem (105,95) awansował do półfinału.

Awans w męskim tenisie, okupiony... zmianą rywala Huberta HurkaczaMarton Fucsovics, wycofał się z turnieju. Nie oznaczało to jednak walkowera. Polak zmierzył się z Australijczykiem Luke'em Savillem. Polak wygrał 6:2, 6:4 w pierwszej rundzie singla mężczyzn. W drugiej zmierzy się ze zwycięzcą meczu: Francisco Cerundolo kontra Liam Broady.

Sukcesy też w turnieju siatkówki plażowej. Nasze męskie duety wygrały swoje pierwsze mecze grupowe. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Japończyków Yusuke Ishijimę i Katsuhiro Shiratoriego 2:0 (21:15, 21:14). Grzegorz Fijałek i Michał Bryl pokonali Marokańczyków Abicha i Elgraoui 2:0 (21:17, 21:11).

Awans do fianłu ma kolejna Polska osada w wioślarstwie. Duet Biskup/Ziętarski wygrali swój półfinał. Szanse ma też Anna Plichta w kolarstwie kobiet. Do mety zostało 10,5 km. Polka jedzie na drugim miejscu.

baner_tokio_2020_670

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy