Tokio 2020. Porażka Huberta Hurkacza. Odpadł z 143. rakietą rankingu

W turnieju tenisa ziemnego na IO, z Polaków, pozostał już tylko nasz mikst
Fot: Twitter/ Hubert Hurkacz Updates

Hubert Hurkacz przegrał z Liamem Broadym 1:2 (7:5, 3:6, 6:3) w 1/16 turnieju olimpijskiego i odpadł z turnieju. Dla 24-latka to pożegnanie z Igrzyskami w Tokio.

Hurkacz rozpoczął słabo i dopiero w końcówce seta dogonił Brytyjczyka. O porażce w pierwszym secie, zdecydowały dwa przegrane serwisy. Druga partia do pewnego momentu była wyrównana, ale z przewagą Hurkacza. Polak wygrał dopiero czwartą piłkę setową.

Nadzieje prysły w trzecim secie. Brytyjczyk Brody prowadził już 3:0 oraz 5:2. Huberta Hurkacza stać było tylko na wygranie jednego gema.

To bolesna porażka, bo Broady to dopiero 143 rakieta rankingu ATP. O tym, że jedzie na Igrzyska do Tokio, dowiedział się na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju. Polak jest sklasyfikowany na 12 miejscu i był w półfinale tegorocznego Wimbledonu.

Na Igrzyskach, został już tylko nasz mikst, Iga Świątek i Łukasz Kubot.