Tokio 2020. Nieudany występ Polaka. Kamil Majchrzak odpada w pierwszej rundzie

W singlu mężczyzn Polskę reprezentować będzie jeszcze Hubert Hurkacz
Fot: Flickr/Matthias Harbers

Kamil Majchrzak przegrał z wyżej notowanym Serbem Miomirem Kecmanovicem 4:6, 2:6 i odpadł w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju tenisistów w Tokio.

W pierwszej partii gra była wyrównana, a o sukcesie Serba zdecydowało jedno przełamanie więcej. W drugim secie Kecmanovic szybko odskoczył na 4:0 i kontrolował wydarzenia na korcie. Mecz trwał 77 minut.

Zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego jest 115. w rankingu światowym, a Kecmanovic zajmuje 50. pozycję. Był to ich czwarty pojedynek i tylko raz górą był Polak, który wygrał w tym roku w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open.

W singlu mężczyzn Polskę reprezentować będzie jeszcze Hubert Hurkacz, który w niedzielę zmierzy się z Węgrem Martinem Fucsovicsem.

Wcześniej w sobotę do drugiej rundy rywalizacji tenisistek awansowała Iga Świątek, która wygrała z Niemką Moną Barthel 6:2, 6:2.

Źródło: polskie radio 24