Tokio 2020. Malutki kraj wyprzedził Polskę w klasyfikacji medalowej. Czas na zmiany

San Marino pisze piękną historię w Tokio
Fot: Twitter/Franco Ghio

Reprezentacja San Marino na Igrzyskach Olimpijskich ma zaledwie pięciu sportowców. Polska – 211. Biało- czerwoni mają zaledwie jeden medal z Tokio. A San Marino... 2.

San Marino, na Igrzyskach w Tokio, osiąga najlepsze wyniki w historii. Niedawno Perilli zdobyła pierwszy medal olimpijski dla swojego kraju. Zajęła trzecie miejsce w kobiecym trapie.

W sobotę dołożyła trofeum z cenniejszego, srebrnego kruszcu. Wraz z Bertim zajęli drugie miejsce w trapie drużynowym. W finale zmierzyli się z Hiszpanami Fatimą Galavez i Alberto Fernandezem. Przegrali minimalnie – jednym trafieniem po wielkich emocjach w końcówce. San Marino zajmuje 49 pozycję w klasyfikacji medalowej, Polska jest 54. Jednak to biało-czerwoni mają wielkie szanse, aby przesunąć się w górę tabeli.

Źródło: Portal TV Republika