Tokio 2020. Kto wystartuje w czwartek na Igrzyskach. Czy będziemy mieć szansę na kolejny medal?

Artykuł
Polskie żeglarstwo jest bardzo mocne. Mamy szanse na trzy medale
Fot:Twitter/Igrzyska Olimpijskie - TOKIO 2020

Igrzyska Olimpijskie trwają w najlepsze od 23.07. Pora na kolejny dzień zmagań. O to plan występów Polaków.

Pół godziny po północy na pole wyjdzie golfista Adrian Meronk. Wystąpi w pierwszej rundzie turnieju golfowego.

O godz. 1 w nocy, odbędzie się strzelectwo i konkurencja pistoletu sportowego Klaudia Breś wystartuje w eliminacjach. Odbędzie się też trap, a konkretnie 2. runda eliminacyjna z udziałem Sandry Bernal.

O godz. 3:50 w półfinale 200 m stylem grzbietowym, wystartuje Radosław Kawęcki. Jeśli Polak wejdzie do finału, to bój o medal rozpocznie się tuż po godz. 4 czasu Polskiego.

Żeglarstwo i tenis. Mamy tutaj duże szanse na medal

Kilka minut po godz. 4, rozpoczną się kolejne wyścigi w żeglarstwie. Wklasie 470 kobiet Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill prowadzą w klasyfikacji generalnej. W klasie 49er mężczyzn Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajmują 13 miejsce. W klasie 49er kobiet Magdalena Kwaśna jest 10.

Największe nadzieje medalowe mamy w osobach Zofii Noceti-Klepackiej, która zajmuje ósme miejsce, ale jej forma rośnie z każdym kolejnym wyścigiem. Świetnie idzie Piotrowi Myszce, który jest o krok od podium. Traci do niego tylko dwa punkty.

Nie zabraknie również kolejnych eliminacji w pływaniu m.in. z udziałem Pawła Korzeniowskiego, czy sztafety mieszanej na 4X100, także w pływaniu.

Około godz. 14 zobaczymy ćwierćfinał turnieju mikstów w tenisie ziemnym, gdzie zagrają Iga Świątek i Łukasz Kubot. Zmiana godziny startu meczu podyktowana jest upałami w Tokio.

baner_tokio_2020_670

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy