To koniec złudzeń. Polacy rozbici przez wicemistrzów świata

Artykuł
zprp.pl

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej uległa Szwedom 18:28 w spotkaniu o utrzymanie szans na awans do półfinału mistrzostw Europy. Tym samym Polacy w najbliższych spotkaniach będą walczyć o jak najlepszy wynik w gronie drużyn z miejsc 7-12.

Porażka oznacza fakt, że zawodnikom Patryka Rombla do końca występów w turnieju pozostały tylko dwa spotkania — w niedzielę z Rosją oraz we wtorek z broniącą tytułu Hiszpanią.

Reprezentacja Polski, która bardzo nas pozytywnie zaskoczyła w pierwszej fazie mistrzostw, wygrywając z Austrią i Białorusią, jest bez szans w starciach z mocniejszymi zespołami. Biało-Czerwoni odnieśli trzecią porażkę z rzędu i pozostaje im walka o jak najlepszy rezultat w gronie drużyn kończących turniej na tym etapie.

Polscy szczypiorniści, którzy ulegli 23:30 Niemcom, 31:42 Norwegii oraz 18:28 Szwecji zamykają tabelę grupy II z wynikiem 100 straconych bramek.

Liderem grupy pozostają Hiszpanie, którzy po zwycięstwie 26:25 nad Rosją mogą być już niemal pewni awansu do najlepszej czwórki mistrzostw. Do półfinałów turnieju awansują po dwa najlepsze zespoły z obu grup.

Źródło: portal.tvrepublika.pl twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy