To człowiek i jego potrzeby muszą być na czele transformacji energetycznej!

portal tvrepublika.pl 01-12-2023, 19:00
X.com/@prezydentpl

Jak podkreślił w piątek w Dubaju prezydent Andrzej Duda, człowiek i jego potrzeby muszą być na czele transformacji energetycznej, a nadal zbyt mało uwagi poświęca się wymiarowi ludzkiemu. Aby uczynić transformację energetyczną sprawiedliwą, nie możemy podważać jakości życia ludzi.

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w konferencji klimatycznej COP28 w Dubaju.

Podczas piątkowego oświadczenia, prezydent zwrócił uwagę, że zmiana klimatu postępuje w zatrważającym tempie. "To globalne wyzwanie, z tego powodu społeczność międzynarodowa powinna stać z tym problemem twarzą w twarz, solidarnie, rozsądnie i zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju" - podkreślił.

Jak dodał, nadal zbyt mało uwagi poświęca się wymiarowi ludzkiemu. "Człowiek i jego potrzeby muszą być na czele transformacji energetycznej. To obecne i przyszłe zdrowie, bezpieczeństwo i dobrobyt ludzi powinny być umieszczane w centrum każdej polityki klimatycznej" - zauważył prezydent.

"Aby uczynić transformację energetyczną sprawiedliwą, nie możemy podważać jakości życia ludzi. Miejmy na uwadze - przechodząc od paliw kopalnych do efektywnych, niskoemisyjnych źródeł energii, upewnijmy się, że ten proces będzie rozsądny i racjonalny" - zaapelował.

Prezydent zapewnił, że polski rząd bardzo poważnie traktuje cele klimatyczne i skutecznie wdraża rozwiązania, które wspierają polskich obywateli. "Jeśli chodzi o inwestycje w energetykę wiatrową Polska - Polska w ubiegłym roku była trzecia w Unii Europejskiej" - podkreślił.

Źródło: portal tvrepublika.pl, X.com, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy