Tłumy w Arkadach Kubickiego. Targi Książki Historycznej dobiegły końca

Artykuł
historiaikultura.pl

29. edycja Targów Książki Historycznej właśnie dobiegła końca. Od czwartku do niedzieli w Arkadach Kubickiego można było spotkać znanych publicystów i autorów, a także nabyć ich książki w promocyjnych cenach. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Program czterodniowych Targów był obfity w panele dyskusyjne, konferencje, spotkania autorskie, prezentacje gier strategicznych i planszowych. Od lat Targom Książki Historycznej towarzyszy Salon Książki Muzealnej prezentujący ofertę wydawniczą wielu polskich muzeów.

Targi stały się strefą popularyzacji literatury historycznej, miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów. Podczas spotkań przy stoiskach wydawnictw można było spotkać wielu znanych publicystów i autorów książek. Swoją obecność na Targach zaznaczyli m.in. Paweł Lisicki, Krzysztof Karoń, Piotr Gociek, Ewa Kurek, Stanisław Michalkiewicz, czy prof. Andrzej Nowak.

W trakcie Targów w sali kinowej, miały miejsce spotkania towarzyszące oraz seminaria i debaty. Jednym z nich było seminarium „O stosunkach polsko-rosyjskich- reset?”. W niedzielę wydawnictwo Bellona zorganizowało spotkanie z Krzysztofem Puwalskim, byłym operatorem GROM-u i autorem książki „Operator 594”.

Podczas targów można było nabyć książki i albumy m.in. o tematyce historycznej, politycznej, wojskowej, czy nawet sportowej. Różnorodność tematyki była ogromna, od wydawnictw dotyczących pistoletu VIS, armii Księstwa Warszawskiego po biografie Viktora Orbana, czy Tomasza Sakiewicza.

„Wybór książek był ogromny. Spędziłem na Targach kilka godzin, nie mogąc się zdecydować, które pozycje zakupić. Nabyłem pozycję dotyczącą kampanii wyborczej Prezydenta Dudy w 2020 roku oraz biografię wicepremiera Kaczyńskiego i kilka książek historycznych oraz album o służbach specjalnych. Najciekawiej prezentowało się stoisko Instytutu Pamięci Narodowej oraz Agencji Mienia Wojskowegopowiedział w rozmowie z portalem Telewizji Republika jeden z gości targów

Swoją ofertę zaprezentowało blisko 120 wydawnictw. W trakcie otwarcia wydarzenia wręczono Nagrody KLIO dla autorów najlepszych książek historycznych i ich wydawców.

Źródło: historiaikultura.pl portal.tvrepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy