Terytorialsi nie zwalniają tempa. Rusza kolejny intensywny rok szkoleniowy

Artykuł
Fot. DWOT

W ten weekend w całej Polsce szkolić się będzie blisko 10 tysięcy żołnierzy WOT, co stanowi niemalże 1/3 całego stanu osobowego formacji. Nowy rok to nowe wyzwania i czas intensywnego szkolenia.

Już dziś, 14 stycznia, WOT inicjuje nowy rok szkoleniowy. W trzech województwach: małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim powoływani są nowi żołnierze–ochotnicy, którzy rozpoczną szkolenie podstawowe i wyrównawcze. Równolegle swoje szkolenie kontynuuje 400 uczniów i studentów w ramach projektu „FERIE Z WOT”.

Jako że terytorialność jest wpisana w DNA żołnierzy WOT, wszystkie jednostki rozpoczęły szkolenie w SRO (Stałych Rejonach Odpowiedzialności), gdzie na co dzień jak i w sytuacjach kryzysowych będą wykonywały zadania zgodnie z przeznaczeniem wspierając przy tym lokalną społeczność.

Styczeń to także czas szkoleń zintegrowanych m.in. na poligonach w Nowej Dębie i Wędrzynie oraz szkoleń specjalistycznych, podczas których żołnierze podnoszą swoje umiejętności i zdobywają nowe kompetencje. Działania rozpoznawcze, taktyka w terenie zurbanizowanym czy kurs nawigatorów to tylko niektóre obszary, w które swoje umiejętności doskonalą Terytorialsi.

Źródło: DWOT

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy