Technologiczny gigant zawita do Warszawy. Szykuje się innowacja na globalną skalę

Artykuł
zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"Koncern TCL, który stoi za markami Blackberry, Alcatel czy Thomson, uruchomi w Warszawie centrum badawcze" – czytamy w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej". Jeśli inwestycja zostanie sfinalizowana, będzie to największy ośrodek poza Chinami.

Według doniesień "Rzeczpospolitej", pracę rozpocznie tam ponad 100 naukowców. Ich zadaniem będą m.in. poznawanie i rozumienie mowy ciała czy analiza obrazu.

"Chodzi o nowe funkcjonalności ułatwiające interakcje człowieka z urządzeniami, które będzie można zaszczepić w sprzętach domowych" – wyjaśnił Bartosz Biskupski, szef TCL Research Europe. 

Jego zdaniem, projekty powstałe w laboratorium, nakręcą technologiczną rewolucję. "Postawiliśmy na Polskę, bo potrzebujemy ludzi z umiejętnościami matematycznymi i algorytmicznymi. A nasi naukowcy prezentują najwyższy poziom" – mówił.

Firm, które - tak jak TLC - wybrały Polskę, by uruchomić swoje laboratoria, jest coraz więcej – wynika z artykułu "Rzeczpospolitej". Jak wskazała Kaja Prystupa-Rządca, ekspert zarządzania Akademii L. Koźmińskiego, magnesem są doskonałe kadry oraz system zachęt i ulg dla inwestycji badawczo-rozwojowych.

Źródło: rp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy