Teatr wychodzi na ulice. Krakowski Rynek zamieni się w ogromną scenę

Artykuł
Festiwal organizuje Teatr KTO
Fot. facebook/teatrkto

Krakowski Rynek i okoliczne ulice na trzy dni zamienią się w wielką scenę. Widzowie zobaczą spektakle piętnastu polskich i zagranicznych teatrów. Rozpoczyna się 34. ULICA Festival Dziwne zdarzenia. Reaktywacja.

ULICA Festival odbędzie się w dwóch edycjach - lipcowej i wrześniowej. W tym miesiącu zobaczymy aż 15 teatrów z Polski, Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii i z Włoch. We wrześniu natomiast udział weźmie kolejnych 7 zagranicznych grup: Francja, Hiszpania, Belgia, Czechy, Wielka Brytania.

Hasło festiwalu to „Dziwne zdarzenia. Reaktywacja". Widzowie będą mogli zobaczyć wiele niespotykanych artystycznych pokazów.

Występy będą miały miejsce po obu stronach Rynku Głównego, na Małym Rynku, na Rynku Podgórskim i obok Tauron Areny oraz w Tarnowie na Rynku i na boisku Pałacu Młodzieży.

- Chcemy, aby 34 ULICA dostarczyła widzom nie tylko wzruszeń, ale również uprzytomniła z całą siłą, że w teatrze nic nie zastąpi żywego kontaktu aktora z widzem, człowieka z drugim człowiekiem - informuje Jerzy Zoń.

- Festiwal przypomni publiczności nieuczęszczane ostatnio ulice i place Krakowa. Pokaże je w nowych, niespotykanych i dziwnych kontekstach. Zapraszam na „Dziwne zdarzenia. Reaktywacja” 34 ULICY - dodał.

Festiwal rozpocznie się o 16:00 od spektakli „Klaun w balonie" Teatru Szczęście oraz „Stara zagroda" Teatru Wagabunda.

Źródło: e-teatr

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy