Tatrzańska choinka ozdobiła salon w mieszkaniu Wojtyłów, sercu papieskiego muzeum

Artykuł
Zieleń choinki to kolor nadziei i życia
Fot. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego

W Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach miało miejsce szczególne spotkanie: Podhalańscy górale przywieźli bożonarodzeniową choinkę, która przyozdobiła salon Wojtyłów.

„Stojąca obok szopki świąteczna choinka, mieniąca się światłem lampek, przypomina nam, że wraz z narodzeniem Jezusa na nowo zakwita drzewo życia na pustyni ludzkości.” Tymi słowami Ojciec Święty Jan Paweł II 25 grudnia 2003 roku przypomniał wymowne znacznie bożonarodzeniowego drzewka. Jego zieleń – kolor nadziei i życia – symbolizuje Chrystusa, Odkupiciela Człowieka, Światło, które rozbłyska w mroku.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach pielęgnuje pamięć Papieża Polaka oraz tradycje, które były żywo kultywowane w jego rodzinie. Wśród nich te związane z Bożym Narodzeniem – czasem radości i pojednania. Dlatego też, po raz siódmy zorganizowaliśmy wyjątkowe wydarzenie: Choinkę w Domu Rodzinnym Jana Pawła II. Wczoraj, 20 grudnia 2021 r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć mieszkańców Podhala. Współpraca Wadowiczan z tatrzańskimi Góralami, którzy od 1997 r. dostarczali do papieskich rezydencji tradycyjną choinkę, była szczególną okazją do podtrzymywania świątecznych zwyczajów. Z powodu obostrzeń pandemicznych, tegoroczne spotkanie miało symboliczną formułę. Wszystkie działania odbyły się w reżimie sanitarnym. Spędziliśmy ten czas w atmosferze wzajemnej życzliwości i pokoju.

Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Powiatu Wadowickiego.

Źródło: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy