Tandem Tusk-Bodnar odkrył karty: koalicja 13 grudnia chce pozbyć się z Sejmu opozycji metodą salami - poseł po pośle!

Portal TV Republika, wch 28-05-2024, 17:15
Artykuł
PAP

„Wysłałem pismo do marszałka Sejmu Szymona Hołowni w sprawie uchylenia immunitetu posłowi Michałowi Wosiowi” - poinformował Bodnar na konferencji prasowej. Jak dodał, „wniosek jest właśnie składany na biurze podawczym kancelarii Sejmu”. Jak powiedział Bodnar zarzuty dotyczą zakupu oprogramowania Pegasus, a wniosek bazuje na „zeznaniach świadków, materiałach NIK oraz materiałach dostarczonych przez Tomasza Mraza”.

"Przekazuje wniosek Prokuratora Krajowego z dnia 28 maja 2024 r. wystosowany na kanwie postępowania przygotowawczego prowadzonego przez zespół śledczych nr 2 Prokuratury Krajowej o wyrażenie zgody na o pociągnięcie posła Michała Wosia, posła na Sejm RP, do odpowiedzialności karnej", zacytował treść wniosku Bodnar.

"Zarzuty dotyczą nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, czyli jest to art. 231 KK, a także nadużycie zaufania, czyli 296 KK. Zarzuty dotyczą także wyrządzenia szkody majątkowej wielkich rozmiarów. To są czyny zagrożone karą od roku do 10 lat więzienia. Cała rzecz dotyczy wydatkowania środków na zakup oprogramowania Pegasus. Wniosek PK bazuje na zeznaniach świadków oraz materiałach Najwyższej Izby Kontroli i świadka Tomasza Mraza", stwierdził z satysfakcją podkomendny Tuska.

Jego wyraźnie zadowolony pryncypał pogratulował na Twitterze byłemu "rzecznikowi praw obywatelskich", sugerując zarazem następne działania.

"Jest pierwszy wniosek o uchylenie immunitetu wobec członka zorganizowanej grupy Ziobry. Pierwszy", napisał Tusk.

Bodnar już więc wie, co ma dalej robić, choć Tusk oczywiście absolutnie nie wtrąca się w działania "niezależnej prokuratury".

Źródło: wpolityce.pl, Portal TV Republika, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy