Tam wciąż zalanych jest 28 miejscowości. Sytuacja nadal bardzo ciężka...

portal tvrepublika.pl 17-06-2023, 21:50
Artykuł
twitter.com/@ZelenskyyUa

Jak przekazały dzisiaj władze regionu, wyniku wysadzenia zapory Kachowskiej Elektrowni Wodnej w obwodzie chersońskim wciąż zalane jest 28 miejscowości, w tym 17 na okupowanych terenach.W obwodzie mikołajowskim podtopionych jest 35 budynków.

Jak przekazała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych" podtopionych jest 11 miejscowości (1509 budynków) na prawym (zachodnim) brzegu Dniepru i 17 miejscowości na terytoriach tymczasowo okupowanych”. W punkcie pomiarowym Chersoń poziom wody w Dnieprze wynosi 1,09 m i stopniowo obniża się.

Zobacz też: Rosjanie wysadzili tamę w Nowej Kachowce na Ukrainie. Trwa ewakuacja ludności. Niektóre miasta są już zalane! 

Na terenie obwodu ewakuowano 2782 osoby, uratowano 716 osób, w tym 30 dzieci i 40 osób o ograniczonej mobilności. W regionie funkcjonuje 14 punktów ewakuacyjnych.

W obwodzie mikołajowskim, który również ucierpiał w wyniku zniszczenia zapory na Dnieprze, zalanych jest 35 budynków. Tam również kontynuowana jest ewakuacja mieszkańców i działania służb ratunkowych.

Służby ciągle wypompowują wodę z zalanych budynków, a także dostarczają mieszkańcom wodę pitną, żywność i produkty pierwszej potrzeby.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy