Przejdź do treści
Wybory 2025 Przyborów gm. Jeleśnia Karol Nawrocki 715 Rafał Trzaskowski 165
Wybory 2025 Karol Nawrocki: wierzę, że jutro rano obudzimy się z prezydentem Karolem Nawrockim
Wybory 2025 Jarosław Kaczyński: Wierzę, że zwyciężymy! Wierzę, że przeprowadzimy nasz plan
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

„Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację". Niedzielski o małopolskiej kurator oświaty

Źródło: Fot. Telewizja Republika

Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski odnosząc się w piątek do wypowiedzi małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak ws. szczepień.

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak pytana w piątek w Radiu Zet o to, czy szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe odpowiedziała, że absolutnie nie zgadza się z pomysłem, żeby kogokolwiek do czegokolwiek zmuszać. To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka – oceniła. Jak dodała, "konsekwencje tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone".

Niedzielski, pytany w piątek na briefingu o to, czy małopolska kurator powinna ponieść konsekwencje za te słowa, odpowiedział: "oczywiście, że powinna".

- Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację - powiedział minister zdrowia.

„Szczepienia nie są eksperymentem"

- Znajduje się osoba, jeśli można tak powiedzieć: "oświecona", która uważa, że potrafi przeciwstawić się swoim nikłym autorytetem całemu światu nauki. Niestety, to są oczywiście kolejne wpadki, kolejne niefortunne wypowiedzi, bo rzeczywistość jest taka, że nie jest to żaden eksperyment - powiedział Niedzielski.

- Opieramy się na rzeczywistych obserwacjach i widzimy, że szczepienie 60-krotnie - to są dane z Polski - chroni przed zgonem w stosunku do osób niezaszczepionych - podkreślił.

ZOBACZ: Barbara Nowak mówi o seksualizacji dzieci do ideologów LGBT

- Ja oczywiście potępiam wszystkie takie oznaki braku rozumu i apeluję o pewnego rodzaju wstrzemięźliwość. Bo jeśli ktoś chce się popisać, ktoś chce zaistnieć medialnie, to powinien sobie jednocześnie zdawać sprawę, że bierze na siebie ogromną odpowiedzialność. Każda osoba, która ze względu na tą wypowiedź zwątpi i zrezygnuje ze szczepienia, to jest osoba, której życie i zdrowie właśnie obciąża odpowiedzialnością te tzw. autorytety - dodał szef MZ.

Minister zdrowia przyjął w piątek w jednej z warszawskich aptek trzecią przypominającą dawkę szczepienia przeciw COVID-19. Po szczepieniu przed apteką odbył się krótki briefing prasowy, zakłócany przez mężczyzn, którzy krzyczeli m.in. "zrób coś!", "rząd pod sąd!", "wszystkich nas zabijecie!", pytali: "czy wygrał pan hulajnogę w loterii poszczepiennej?". Kiedy minister wsiadł do samochodu skandowali: "czmychaj chyżo!" i gwizdali. Mężczyzn otoczyła policja. 

 

PAP

Wiadomości

Atak terrorystyczny w USA. Podpalał uczetników wiecu

Memy po przegranej Trzaskowskiego. Jest Giertych. | +18

Koniec liczenia! Wszystko jasne. Wiadomo kto wygrał wybory

Ukraina planowała to 1,5 roku. Rosjanie mówią, że to ich Pearl Harbor

Cezary Krysztopa: Im trzeba podziękować

Domański: Tusk myśli teraz jak unieważnić wybory

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" się pośpieszył: "Rafał Trzaskowski nowym prezydentem Polski!"

Podano wyniki late poll z 90 procent komisji

Wyniki wyborów po przeliczeniu 99 proc. komisji

Simion: w Polsce ważą się losy Europy. Módlmy się o Polskę

Nawrocki czy Trzaskowski? Śledź wyniki wyborów na bieżąco! [LIVE]

Morawiecki wskazał klucz do zmiany wyniku wyborów

WAŻNE! Emocje po wynikach late poll! Zmiana na pozycji lidera

Nawrocki: Ocalimy Polskę! Monopol władzy nie może się domknąć

Jak głosowali wyborcy kandydatów z pierwszej tury? [WYNIKI]

Najnowsze

Atak terrorystyczny w USA. Podpalał uczetników wiecu

Cezary Krysztopa: Im trzeba podziękować

Domański: Tusk myśli teraz jak unieważnić wybory

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" się pośpieszył: "Rafał Trzaskowski nowym prezydentem Polski!"

Podano wyniki late poll z 90 procent komisji

Memy po przegranej Trzaskowskiego. Jest Giertych. | +18

Koniec liczenia! Wszystko jasne. Wiadomo kto wygrał wybory

Ukraina planowała to 1,5 roku. Rosjanie mówią, że to ich Pearl Harbor