Taką bronią zaatakowano polskiego żołnierza

Artykuł
@Straz_Graniczna / portal X

Na portalu X Straż Graniczna opublikowała broń, którą zaatakowano polskiego żołnierza na granicy z Białorusią. To jeden z trzech ataków, jakich dopuścili się wobec obrońców polskiej granicy napastnicy, nielegalni imigranci o których Donald Tusk mówił "biedni ludzie".

Dziś rano przekazano informację o ataku nożem na polskiego żołnierza z WZZ Podlasie, na granicy z Białorusią. "W czasie realizacji zadań, wykonywania patrolu wzdłuż granicy, żołnierz został pchnięty nożem przez migranta, który znajdował się po stronie białoruskiej" - powiedziała mjr Magdalena Kościńska, rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Jak dodała, napastnik przełożył rękę przez szczeliny między przęsłami stalowej zapory i w ten sposób zadał cios w okolice żeber. Ranny żołnierz trafił do szpitala, jego stan jest stabilny.

- Zaatakowany rozbitą butelką funkcjonariusz SG doznał obrażeń twarzy i trafił do szpitala. Ugodzony kijem, do którego przytwierdzony był nóż, funkcjonariusz SG odebrał niebezpieczne narzędzie. W szpitalu został zaopatrzony medycznie - wskazano na Twitterze.

Straż Graniczna opublikowało na portalu X narzędzie / nóż jakim posługiwał się imigrant. Widać, że napastnicy są przygotowani profesjonalnie do takich ataków. Warto przy tym dodać, że obecny Premier Polski, który dziś zapewnia że nie wpuści żadnego terrorysty do Polski, jeszcze jakiś czas temu mocno krytykował rząd Mateusza Morawieckiego za to, że buduje mur na granicy, że nie chce wpuszczać "biednych ludzi" do Polski. Warto o tym pamiętać.

 

Źródło: Portal TV Republika/ niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy