Tak właśnie wygląda program wyborczy Tuska. Obiecuje to, co już jest...

Artykuł
twitter.com/@Platforma_org

Szef Platformy Obywatelskiej chwyta się wszystkiego, co tylko może, aby sondaże zaczęły iść w górę - oczywiście korzystnie dla jego ugrupowania. Z tym, że... Tusk zupełnie nie orientuje się w tym, co w tej chwili w Polsce funkcjonuje. I to od dłuższego czasu. Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w rozmowie z PAP ocenił, że "to, co Donald Tusk "wymyślił" już od roku funkcjonuje...".

Szef PO Donald Tusk podczas objazdu po kraju złożył szereg propozycji m.in. zaproponował w czwartek "babciowe", czyli 1500 zł miesięcznie dla każdej mamy, która po urlopie macierzyńskim chciałaby wrócić do pracy; świadczenie miałoby pomóc w opłaceniu opieki nad dzieckiem.

Tusk ocenił też podczas jednego ze spotkań, że CPK to - jak dotąd - setki milionów złotych wyrzuconych na wynagrodzenia i fanaberie. Jego zdaniem, CPK to wymysł szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który chce mieć największe lotnisko w Europie.

Do deklaracji Tuska odniósł się w rozmowie z Polską Agencją Prasową Krzysztof Sobolewski. "To co Tusk 'wymyślił' już od roku funkcjonuje", powiedział. "'Babciowe' to suma 500+ i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli 1000 zł miesięcznie na dowolną opiekę, razem 1500 złotych", podkreślił. "Babciom dodatkowo opłacamy połowę składek emerytalnych, a powrót do wieku emerytalnego to siedem lat więcej na czas z wnukami", dodał polityk PiS.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy