Tak głosowaliby Polacy... Zjednoczona Prawica zostawia Tuska w tyle!

Artykuł
canva.com

Gdyby wybory były w najbliższą niedzielę, to... Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 34,76 proc. poparcia. To spory wzrost względem poprzedniego miesiąca. Co do ugrupowania, będącym drugim wyborem Polaków - Koalicji Obywatelskiej - byłoby to 29,02 proc. głosujących. W tym przypadku zauważany jest spadek. Czyżby polityka Donalda Tuska nie sprzyjała jego koalicji?

Sondaż Pollster został opublikowany dziś m.in. na stronie internetowej "SE". 

Zgodnie z badaniem, na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 34,76 proc. badanych (wzrost o 3,6 pkt proc. w porównaniu z badaniem sprzed miesiąca). Chęć głosowania na Koalicję Obywatelską wyraziło 29,02 proc. badanych (spadek o 0,93 pkt proc.). Na Polskę 2050 Szymona Hołowni chciało oddać głos 11,31 proc. ankietowanych (spadek o 0,78 pkt proc.), a na Lewicę - 10,16 proc. badanych (spadek o 1,92 pkt proc.).

Chęć głosowania na Konfederację Wolność i Niepodległość zadeklarowało 6,84 proc. respondentów (spadek o 1,06 pkt proc.) Nad progiem wyborczym znalazło się jeszcze PSL, które może liczyć na poparcie 5,14 proc. badanych (spadek o 0,07 pkt proc.). 

Zgodnie z badaniem, poniżej progu wyborczego znalazły się: Kukiz'15 w z wynikiem 1,15 proc. oraz Porozumienie - 1,05 proc.

Sondaż został zrealizowany w dniach 28–29 stycznia na próbie 1088 dorosłych Polaków.

Do sondażu odniósł się na Twitterze szef Rządowego Centrum Analiz, sekretarz stanu w KPRM Norbert Maliszewski.

"PiS +3,6 pp! Kolejne potwierdzenie trendu odzyskiwania poparcia! Wiarygodność! Tusk straszył, że będzie 'zimno i ciemno', a węgiel jest, zamrożone rachunki za gaz i energię, spadki wskaźnika inflacji, zwiększamy bezpieczeństwo! Przywództwo Tuska = brak zaufania, niepewność!", napisał Maliszewski.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy