Tajemnica kobiety z Krk rozwiązana. Wskazówki napływały z całego świata

Artykuł
Kobieta pochodzi ze Słowacji
Fot. Chorwacka Policja

Kobieta z amnezją, znaleziona zakrwawiona i bez dowodu tożsamości w Chorwacji, była hollywoodzką projektantką biżuterii.

Wskazówki z całego świata zaczęły napływać po tym, jak chorwacka policja opublikowała zdjęcie jej zakrwawionej twarzy, prosząc o pomoc w identyfikacji

Kobieta została zidentyfikowana jako 57-letnia Daniela Adamcova, była projektantka biżuterii z Los Angeles, której dzieła nosili bogaci i sławni.

Adamcova została znaleziona na wyspie Krk na skale nad morzem 12 września. Mówiła płynnie po angielsku, ale nie miała przy sobie dokumentów ani telefonu i nie pamiętała, kim jest. Jak podała policja, spędziła tam co najmniej jedną noc.

Chorwackie media podały, że wskazówka, która ujawniła jej tożsamość, pochodziła ze Stanów Zjednoczonych, gdzie kobieta mieszkała do 2015 roku, zanim przeprowadziła się do Irlandii.

Kilkadziesiąt lat wcześniej, w 1984 roku, Adamcova wyemigrowała ze Słowacji, aby studiować projektowanie w Los Angeles.

Jej ręcznie robiona biżuteria była używana w filmach i programach telewizyjnych, m.in. „Sabrina, nastoletnia czarownica”, nosiły ją także Diana Ross, Barbara Streisand i Brigitte Bardot.

Później kobieta doświadczyła bezdomności, ale kontynuowała pracę jako jubilerka. Gdy zarobiła wystarczająco dużo pieniędzy, przeniosła się do Irlandii na emeryturę.

Teraz pomoże jej chorwacka opieka społeczna.

Władze nie powiedziały, w jaki sposób Adamcova mogła dotrzeć na Krk.

Źródło: foxnews

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy